Acun Ilıcalı Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Ekranların sevilen yüzlerinden olan Acun Ilıcalı 1969 yılında Edirne’de doğmuştur. Aslen Erzurumludur. Toplam 2 kardeştir. Kardeşin ismi Ömer Ilıcalı’dır. Ömer Ilıcalı kendisinin ağabeyidir. Annesinin ismi İlknur, babasının ismiyse Ergün’dür. Babasının mesleği mücahitliktir. Annesi İlknur Hanım Üniversite tahsili görmüş ve müdürlük yapmış bir kadındır.

Acun Ilıcalı Öğrenim Hayatı

Acun Ilıcalı öğrenim hayatına 5 yaşında başladı. İlk ve orta öğrenimini Edirne İstiklal İlköğretim Okulunda bitirdi. Daha sonra lise hayatına İstanbul’un Anadolu yakasının Kadıköy ilçesinde bulunan Maarif Kolejinde başladı. Daha sonra üniversite eğitimi için İstanbul Üniversitesi’nin İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazanarak devam etti. Üniversite hayatı yedi yıl olmadan sonlandı ve bu sonlanma mezuniyetle gerçekleşmedi.

Acun Ilıcalının Yaptığı Evlilikler

Acun Ilıcalı erken yaşta evlendi. İlk evliliğini 19 yaşında Seda Ilıcalı ile yapmıştır. Bu evliliğin meyvesi olarak Banu isminde bir kız çocuğu oldu. Kızı doğduktan sonra yıllar 1990’ı gösterirken elim bir trafik kazası sonucu annesi ve babasını kaybetti. Acun Ilıcalı anne ve babasını kaybettikten sonra bunalıma girdi ve bu bunalım sonucunda eşi Seda hanımdan ayrıldı. İkinci evliliğini Acun Ilıcalı 2003 yılında Zeynep Ilıcalıyla yaptı.

Bu evliliğinden 2 kız çocuğu daha sahibi olan Acun Ilıcalı daha sonra bu evliliği de bitti. Acun Ilıcalı 3’üncü evliliğini ise Seyma Subaşı ile yaptı. Bu evliliği yapmadan önce Acun Ilıcalı henüz boşanmamıştı. Evliyken ilişkisi devam eden Ilıcalı boşandıktan sonra sevgilisi olan Şeyma Subaşı ile evlendi. Bu evliliğinden de bir çocuk sahibi oldu. Kız çocuğundan yana şansı olan Acun Ilıcalının Şeyma Subaşından olan çocuğunun ismi ise Melisa’dır.

Acun Ilıcıları Film ve Dizileri

Televizyonculuk hayatına sunuculukla İlker Yasin’le tanıştıktan sonra başladı. Başarılı geçen televizyonculuk hayatı içerisinde birçok film ve dizi filminde oynadı.

Acun Ilıcalının oynadığı film ve dizeleri yazacağız;

 1. 2001 yılında konuk oyuncu olarak Tatlı Hayat dizisinde rol aldı.
 2. 2002 yılında bir sinema filmi olan Mumya Firarda da oynadı.
 3. 2004 ile 2007 yılları arasında Avrupa Yakası dizisinde rol aldı.
 4. 2005 yılında bir televizyon dizisi olan Dikkat Şahan Çıkabilir de konuk oyuncu olarak oynadı.
 5. 2009 yılında vizyona giren Adab-ı Muaşeret sinema filminde konuk oyuncu olarak rol aldı.
 6. 2010 yılında bir sinema filmi olan Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak da konuk oyuncu oldu.
 7. 2011 yılında ise Pis Yedili dizi filminde kendisi olarak oynadı.

Başarılı televizyoncu muhabirliğinin yanı sıra oynadığı film ve dizi filmlerinde de başarılı olmaya çalıştı.

Acun Ilıcalı Yarışma Programları

Televizyonculuk hayatına boy gösteren Acun Ilıcalı birbirinden farklı konseptler de yarışma programları yaptı. Bunlar Türk izleyicisi tarafından oldukça sevildi ve izlendi.

Acun Ilıcalının yaptığı yarışma programlarının isimleri yazacağız;

 1. FearFactor
 2. Var mısın Yok musun?
 3. Söyle Söyleyebilirsen
 4. Devler Ligi
 5. Yok Böyle Dans
 6. Rising Star Türkiye
 7. Göz 6
 8. 4 Büyükler Salon Turnuvası
 9. Yetenek Sizsiniz Türkiye
 10. Ses Türkiye
 11. Survivor

Başlıca yarışma programları arasında geliyor. Bu yarışma programları içerisinde hala günümüzde O Ses Türkiye ve Survivor programları zaman zaman başka isimlerle devam ediyor.

Acun Ilıcalı Sosyal Sorumluluk Projeleri

Başarılı televizyoncu Acun Ilıcalı yapmış olduğu yarışma programları, oynadığı dizilerle ekranlar da boy gösterdiği sosyal sorumluluk projeleri ile de insanlara yardım eden televizyoncudur. Her zaman ülkesine seven ve ülkesinde ki olan olaylara karşı ilgisiz kalmayan televizyoncu en son ülkemizde olan Elazığ da depreminde yüksek paralarda yardım toplama kampanyasına öncülük etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir