Aleyna Tilki Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Aleyna Tilki 28 Mart 2000 tarihinde Konya’da doğmuştur. Aleyna Tilki’nin annesi Trabzon Of’lu olup babası Konyalıdır. Aleyna Tilki televizyonlarda ilk kez Acun Ilıcalı’nın sunduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye programına yarışmacı olarak katıldığında görülmüştür.

Acun Ilıcalı’nın sunduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye programında Gesi Bağları şarkısını seslendirerek tüm jürinin ve tüm Türkiye’nin beğenisini kazanmıştır. Yetenek Sizsiniz Türkiye programıyla tüm dünyanın ve Türkiye’nin beğenisini kazanarak şöhret basamaklarına ilk adımını atmıştır. Aleyna Tilki Yetenek Sizsiniz Türkiye programının birincisi olmuştur.

Yetenek Sizsiniz Türkiye programının ardından 2016 yılında besteci Emrah Duman’ın Cevapsız Çınlama isimli singleında vokal olarak görev almıştır. Cevapsız Çınlama isimli single 2016 yılında Türkiye’de en çok izlenen video klip olmuştur. Bu video klip 300 milyondan fazla izleyiciye ulaşarak en çok izlenen şarkı klipi olarak birinci sırada yer aldı.

Aleyna Tilki Nereli?

Aleyna Tilki Konya’da doğmuş olup memleketi Konya’dır. Aleyna Tilki’nin annesinin memleketi Trabzon’un Of ilçesidir. Bu yüzden Aleyna Tilki’nin Karadeniz ile bağıda vardır.

Aleyna Tilki Kaç Yaşında?

Aleyna Tilki 28 Mart 2000 yılında doğmuş olup 19 yaşında genç, güzel ve yetenekli bir sanatçıdır. Aleyna Tilki 16 yaşında Yetenek Sizsiniz Türkiye programına katılarak Gesi Bağları şarkısını seslendirerek tüm Türkiye’nin beğenisini kazanmıştır.

Aleyna Tilki Nasıl Şöhret Olmuştur?

Aleyna Tilki 16 yaşında Acun Ilıcalı’nın Yetenek Sizsiniz Türkiye programına katılmıştır. Burada ilk olarak Gesi Bağları şarkısını seslendirerek tüm Türkiye’nin kalbini ve beğenisini kazanmıştır. Sesi ve yeteneğiyle Yetenek Sizsiniz Türkiye programının birincisi olmuştur.

Yetenek Sizsiniz Türkiye programında birinci olduktan sonra 2016 yılında Emrah Karaduman’ın Cevapsız Çınlama isimli single da vokal olarak yer almıştır. Bu single ile Türkiye’de daha da tanınmıştır ve sevilmiştir. 2016 yılında çıkan bu single Türkiye’de en çok izlenen video klip olmuştur. Cevapsız Çınlama isimli single Aleyna Tilki için dönüm noktası olmuştur. Bu single ile Aleyna Tilki şöhret basamaklarının ikincisine yükselmiştir.

Aleyna Tilki’nin Klipleri

Aleyna Tilki Yetenek Sizsiniz Türkiye programında birinci olduktan sonra 2016 yılında ilk olarak Emrah Karaduman’ın single da vokal olarak görev almıştır.

Aleyna Tilki’nin video klipleri şunlardır:

  1. (2016 yılı) Cevapsız Çınlama
  2. (2017 yılı) Sen Olsan Bari
  3. (2018 yılı) Yalnız Çiçek
  4. (2018 yılı) Dipsiz Kuyum
  5. (2018 yılı) Nasılsın Aşkta

Aleyna Tilki 2016 yılında Cevapsız Çınlama adlı single ile müzik dünyasına giriş yapmıştır. Cevapsız Çınlama’nın ardından sırasıyla Sen Olsan Bari, Yalnız Çiçek, Dipsiz Kuyum ve Nasılsın Aşkta şarkılarına video klip çekmiştir.

Aleyna Tilki’nin Ailesi

Aleyna Tilki’nin annesinin adı Hava Öztel’dir. Aleyna Tilki’nin annesi Hava Öztel memleketi Trabzon’un Of ilçesidir. Annesi Hava Öztürk yaşı ve güzelliğiyle herkesin dikkatini çekmiştir. Aleyna Tilki’nin babasının adı Mehmet Tilki’dir. Mehmet Tilki’nin memleketi Konya’dır. Aleyna Tilki’nin annesi ve babası 2017 yılında boşanmışlardır. Aleyna Tilki’nin aynı zamanda 14 yaşında Ayça Tilki adında bir kız kardeşi vardır. Aleyna Tilki’nin kız kardeşi Ayça Tilki 14 yaşında olup oyunculuğa başlamıştır.

Aleyna Tilki’nin Sevgilisi

Aleyna Tilki Cevapsız Çınlama isimli şarkının bestecisi Emrah Karaduman ile ilişki yaşamıştı. Emrah Karaduman’dan ayrıldıktan sonra son olarak Kadir Güneş’le sevgili oldukları iddia edilmiştir. Aleyna Tilki Kadir Güneş ile bir düğünde sarmaş dolaş dans ettikleri magazinciler tarafından görüntülenmiştir. Bu dansla Aleyna Tilki ve Kadir Güneş’in arasında bir ilişki olduğu iddiasını magazin haberleri doğrulamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir