Aydın Kurtoğlu Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Aydın Kurtoğlu ismi son günlerde çok kişi tarafından duyulmaya başladı. Bu yüzden Aydın Kurtoğlu kimdir ve ne iş yapıyor sorusu çokça sorulmaya başladı. Aydın Kurtoğlu’nun kim olduğu hakkında bilgi vermek istiyoruz. Aydın Kurtoğlu 1983 yılında doğdu. Aslen Rizelidir. Aydın Kurtoğlu birçok alanda ismini duyurmuş bir sanatçıdır. Ünlü şarkıcı Cengiz Kurtoğlu‘nun oğludur. Annesinin ismi Fatma Kurtoğlu’dur. Toplam 3 kardeştir. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Aydın Kurtoğlu’nun hangi alanlarda ismini duyurduğunu sizlere yazmak istiyoruz.

 1. Besteci
 2. Söz yazarı
 3. Şarkıcı

Seslendirme sanatçılığı gibi alanlarda ismini duyuran yakışıklı müzisyen Aydın Kurtoğlu müzik çalışmalarına hızla devam ediyor. Özellikle yapmış olduğu besteler ve müziklerle adından sık bir şekilde bahsettirmiştir.

Aydın Kurtoğlu’nun Başlıca Seslendirdiği Şarkıları

Ünlü bestekar ve söz yazarı Aydın Kurtoğlu söylemiş olduğu şarkılarla çok kişi tarafından sevilerek dinleniyor. Aydın Kurtoğlu’nun seslendirdiği şarkılar arasında şunlar geliyor.

Köle ilk çalışmasıdır. 2014 yılında piyasaya çıkmıştır. Sırasıyla şarkıları devam etmiştir.

 1. Gururdan ölmek
 2. Pişman
 3. Söz
 4. Olay ne
 5. Tüh tüh
 6. Ağlama artık
 7. Tek
 8. Yak
 9. Mevsim bahar
 10. Gidemezsin sen
 11. Öptüm ikinci tekli si arasında yer alıyor. Bu şarkıya klip çekmiştir.
 12. Spor aşk
 13. Hayırlı günler

Şarkıcının seslendirdiği şarkıların başında geliyor. Seslendirmiş olduğu şarkılar taraflı tarafsız çok kişi tarafından beğenilerek dinleniyor.

Aydın Kurtoğlu’nun Çıkarmış Olduğu Albümler

Sevilen ses Aydın Kurtoğlu bu zamana kadar birçok albüm çalışmasına imza atmıştır. Albümlerinin arasında şunlar yer alıyor.

 1. Hayırlı Günler ilk albümüdür. 2015 yılında ilk albümünü çıkarmıştır.
 2. Tek
 3. Gururdan Gömlek
 4. Olay Nealbümleriyle müzik piyasasında yerini almıştır.

Şarkıcılığının yanı sıra en fazla söz yazarlığı ve bestekarlığı daha çok ön planda bulunuyor. Birçok şarkıcının söylediği şarkılarda onun bestelerinin imzası bulunuyor. Ayrıyeten Aydın Kurtoğlu söylemediği ama sadece başkası tarafından söylendiği şarkıda bulunmuştur. Bu şarkının ismi Deli Fişek’tir.

Aydın Kurtoğlu Ödülleri

Aydın Kurtoğlu 2015 yılında Kral Tv’nin düzenlemiş olduğu Kral Türkiye Müzik Ödüllerinde en iyi çıkış yapan sanatçı adayların da yerini almıştır. Dubai’de ilk gösterimi olan ve daha sonra İstanbul’da Ekim ayının 2015 yılında Şirinler Live on Stage müzikalinde somurtkan şirini seslendirerek ödüle layık görülmüştür.

Aydın Kurtoğlu Evlilikleri ve Özel Hayatıyla İlgili

Aydın Kurtoğlu askerlik yaptığı sırada izine geldiğinde tanışmış olduğu Sinem Genç’le evlenmiştir. 2008 yılında evlenen yakışıklı sanatçının bu evlilikten 2 tane çocuğu bulunuyor. İki tane oğlu olan sanatçının çocuklarının ismi Poyraz ve Pamir Ayaz’dır. Çiftin nikahını dönemin İstanbul Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş kıymıştır. Şahitliklerinde ise şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şahit olmuştur. Yakışıklı müzisyenin evliliği mutlu bir şekilde devam ediyor.

Aydın Kurtoğlu’nun Magazindeki Yeri

Aydın Kurtoğlu ünlü arabesk sanatçısı Cengiz Kurtoğlu’nun oğludur. Oldukça mütevazi bir kişiliğe sahip olan müzisyen gündeme yapmış olduğu müzik çalışmalarıyla geliyor. Babası gibi ağır başlı olan müzisyen polemik ortamlarından mümkün olduğunca uzak durarak müzikle adını duyuruyor. Babası gibi söz yazarı ve çok sayıda bestesi bulunan müzisyen babasının izinden gidiyor.

Babasıyla beraber katıldığı Çağla Şikel ve Alişan’ın sunduğu programda babası Cengiz Kurtoğlu ile beraber Duyanlara Duymayanlara şarkını düet olarak okumuşlardır. Tabii ki Cengiz Kurtoğlu gibi arabesk müziğin devi ile beraber düet yapması oğlu bile olsa kendini son derece heyecanlandırmıştır. Babasının izinden gittiği her haliyle belli olan genç müzisyenin ileri ki zamanlarda babası gibi güçlü bir ses adından sıkça duyurulması bekleniyor.

1 yorum yapılmış

 1. Cengiz Kurtoğlu’nun oğlu olması ondan bir şeyler kapmış olması ve onun da desteği ile güzel işler yapan güzel bir insan. Zaman geçtikçe sizlerde göreceksiniz Türkiye’de aynı Yıldız Tilbe, Sezen Aksu gibi besteleri ile gündemde olacak. Bir nevi Türk müziğinin beste fabrikası olacaktır. Mevsim Bahar adlı şarkısını her dinlediğimde beni alır bir yerlere götürür. Bu tarz sanatçılar her zaman gündemde olmalı ve destek olunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir