Aynur Aydın Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Günümüzün en sevilen pop şarkıcılarından biri olan Aynur Aydın, çıkardığı albümleri ve birbirinden harika şarkılarıyla bu alanda oldukça başarılı olan isimlerden biridir. Güzel sanatçı, Almanya’nın Münih kentinde 15 Aralık 1985 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Günümüzde onu en iyi şarkıcılardan biri yapan özelliği, çocukluk yıllarına kadar dayanmaktadır. Çünkü o sevdiği müzikle uğraşmaya daha çocukluk yıllarından itibaren başlamıştır. Henüz çok küçük yaştayken şarkı söylemek konusundaki ilk deneyimlerini yaşamıştır. Çocuk ve gençlik tiyatro sahneleri onun bu konuda tecrübe kazanacağı en iyi ortamlar olmuştur.

Profesyonellik

Müzik alanındaki temelleri daha çocukken atılmaya başlayan Aynur Aydın’ın profesyonel anlamdaki kariyeri ise, 1999 yılında Sürpriz grubuna katılmasıyla başlamıştır. 2000’li yıllarda çalışmalarını İstanbul’da sürdüren bu grup, Sürpriz adını taşıyan albümlerini de burada kayda almıştır.

Sürpriz grubunda oldukça iyi tecrübe ve deneyimler elde eden Aynur Aydın daha sonra bu grubun dağılmasıyla birlikte Tagtraeumer isimli grupta yoluna devam etmiştir. Müzik kariyerine, her zaman üzerine yeni şeyler koyarak devam eden Aynur Aydın, içinde bulunduğu grubunun katıldığı 2003 Eurovision Şarkı Yarışmasın’da yer alma şansı bulmuştur. Bu yarışmanın ön eleme kısmındayken Mükemmel Dünya adını taşıyan güzel bir parçayı seslendirmiştir.

Aynur Aydın’ın Solo Kariyeri

Müzik kariyerinin ilerleyen yıllarında Aynur Aydın, solo kariyerine geçiş yapma kararı almıştır. Kendisine bu süreçte yardımcı olacak müzik alanında tecrübeli kişilerle de bir araya gelme fırsatlarını bulmuştur. Bu konuda özellikle İsveç’te bir söz ve aynı zamanda şarkı yazarı da olan Tony Nilsson ile bir araya gelmiştir.

Kendisinin donanımından ve müzik konusundaki bilgisinden yararlanan Aynur Aydın, albüm konusunda yeni bir çalışma içerisine girmiştir. Müziğe olan sevgisi ve kariyerine devam etme isteği neticesinde Aynur Aydın, yeni albüm çalışmalarına 2009 yılında tekrar başlamıştır. Müzik dünyasında genel olarak Türkçe müzikleriyle tanınan güzel sanatçı bu dönemde birbirinde farklı çok güzel İngilizce şarkılar yayınlamıştır.

Bu dönemde hazırladığı yaklaşık 13 güzel çalışmayla müzik severlerin karşısına çıkmıştır. Çok beğenilen bu çalışmaları arasında, Yenildim Daima ve Yanı Başıma gibi çalışmaları birçok insan için favori şarkılardan biri haline gelmiştir. Aynur Aydın ayrıca bu güzel şarkıların İngilizce olan versiyonlarını da yapmıştır. Yenildim Daima’nın İngilizce versiyonu DNA’dır. Yanı Başıma isimli şarkısının İngilizce versiyonu ise, Measur Up olarak kayıtlarda yer almıştır.

Aynur Aydın İlerleyen Kariyer Süreci

Müzik alanında birçok alanda çok iyi tecrübeler elde eden Aynur Aydın, ilerleyen dönemlerde ünlü besteci Erdem Kınay’ın üzerinde çalıştığı bir projede yer alma fırsatını bulmuştur. Kendisi bu güzel proje kapsamında İşporta adında bir şarkıyı seslendirmiştir.

Her şarkısıyla ve güzel sesiyle müzik severleri kendisine hayran bırakan Aynur Aydın, bu durumu seslendirdiği İşporta isimli şarkıyla da sürdürmüştür. Bu şarkının en iyi özelliklerinden biri ise, 2012 yılında Türkiye’de insanlar tarafından en çok dinlenen müzik olmasıdır. Güzel ve başarılı sanatçı kariyerinin ilerleyen dönemlerinde de tekrar Erdem Kınay ile bir araya gelme şansı bularak çeşitli projelerde yer almaya devam etmiştir.

Aynur Aydın’ın Kariyerindeki Diğer Çalışmaları

Aynur Aydın kariyerinde çok iyi isimlerle çalışma fırsatı bularak birçok şekilde kendini daha fazla geliştirmeyi başarmıştır.

Aynur Aydın;

  1. Kral Pop TV’de Günah Sevap ile top 20’de birinci olmuştur.
  2. Günah ve Sevap ile Bi Dakika isimli şarkılarıyla Türkiye’de 3 numaraya kadar yükselmiştir.
  3. Life Goes On ile dünya müzik listelerinde yer almıştır.

Aynur Aydın kariyerini hem Türkçe ve hem de yabancı müzik platformlarında en iyi şekilde icra etmiştir. Her iki farklı yerde de kendisine hayranlık duyan iyi bir kitle oluşturmuştur. Müzik sevgisi ve güzel sesiyle birçok insanı etkilemiştir. Kendisi hale müzik alanındaki çalışmalarını en iyi şekilde sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir