Ben Fero ( Ferhat Yılmaz ) Kimdir? Tüm Hakkındakiler

”Mahallemiz Esmer” isimli şarkısıyla müzik dünyasına giriş yapan Ben Fero‘nun asıl ismi Ferhat Yılmaz‘dır. 21 Şubat 1991 yılında Almanya’nın Berlin şehrinde dünyaya gelmiştir. Ben Fero’nun annesi Trabzonlu, babası ise Sivaslı’dır. 3 yıl sonra yani 1994 yılında ise annesi ile Türkiye’nin İzmir şehrine geldiler. 2009- 2014 yılları arasında Sabancı Üniversitesi’nde okumuştur. Bu sürede 5 yıl İstanbul’da yaşamıştır. Eğitimi bittikten sonra ise İzmir’e geri dönmüştür. Günümüzde ise İzmir’de yaşamaya devam ettiği söylenmektedir.

Ben Fero Müzik Sektörüne Girmeden Önce Ne yapıyordu?

Ben Fero müzik sektörüne dahil olmadan önce, İzmir’de bulunan özel firmada çalışmaktaydı. Bu firmadaki konumu ise satış departmanı ekibinde yer almasıydı. ”Kimlerdensin” isimli 2. parçasından sonra Ben Fero İzmir’de çalıştığı özel şirketten ayrılıp tamamen müzik kariyerine odaklandı. İşinden ayrıldıktan sonrada birçok başarılı işte yer aldı.

Ben Fero Rap Müzik İle Nasıl Tanıştı?

Ben Fero, 8 yaşında iken zenci bir rapçi olan ”2pac” ile rap dünyasıyla tanıştı. Çocukluğu Sansar Salvo’nun müziklerini dinlemek ile geçti. Ben Fero’nun örnek aldığı ve severek dinlediği Rap müzik sanatçıları ise sırayla şöyledir: Killa Hakan, Ceza, Fuat, Sagopa Kajmer, Server Uraz, Beta, Kadıköy Acil, Hemsta, Firar, Cash Flow, Giotin.

Ben Fero’nun Müzik Dünyasına Girişi Ve İlk Albümü

Ben Fero ilk olarak ”Mahallemiz Esmer” şarkısı ile Nisan 2018’de müzik sektörüne ilk adımını atmıştır. Sonrasında ise Ağustos 2018’de ”Kimlerdensin” adlı tekli parçasını çıkarmıştır. Bu tekliden sonra ise 30 Kasım 2018’de yine tekli olan ”3 2 1” parçasını çıkarmıştır. Ben Fero başarılı rap sanatçısı, 20 Şubat 2019 tarihinde daha önce çıkarmış olduğu tüm teklilerini kapsayan ”Orman Kanunları” isimli albümünü çıkardı. Orman Kanunları Adlı ilk albümde 10 parça bulunmaktadır. Bu albümde, Demet Akalın’ın klibinde yer aldığı ve şarkının isminin de Demet Akalın olduğu bir şarkı bulunmaktadır.

Ben Fero’nun Müzik Dünyasındaki Başarıları

Ben Fero, Spofity uygulaması Türkiye platformunda en çok dinlenen şarkılar listesinde 1. sırada yer almıştır. Ayrıca Ben Fero’nun albümünün çıktığı ilk gün, Spofity Türkiye TOP 50’de yer alıp ilk 12’de albümünün tüm şarkıları yerini aldı. Türkiye’de tüm şarkılarını bir albümde listeleyen ilk şarkıcı oldu. Ayrıca 9 Mayıs 2019’da yapılan 16. Radyo Müzik Ödüllerin’de kazandığı ”En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” kategorisi ödülünü almayı hak etti.

Sanatçı, 19 Ocak 2020’de Sinan Erdem Spor Salonunda yapılan 2020 Basketbol Süper Ligi AllStar maçında bulunup maç sonunda şarkılarını seslendirmiştir. Ben Fero, daha önce yapmış olduğu röportajında, ”Peşinde olduğum, bir ton şey var” diyerek daha birçok başarıya imza atacağını söylemek istemiştir.

Ben Fero’nun Fiziksel Özellikleri

Ben Fero’nun göz rengi kahverengidir. Saçları döküldüğü için Ben Fero sık sık saçlarını tıraş etmektedir. Bu durum aslında ona yeni bir tarz oluşturmuştur. Fit bir vücuda sahip olan Ben Fero’nun boyu 177 cm’dir. Kilosu ise 68’dir.

Ben Fero’nun Diğer İlgi Alanları

Ben Fero, rap müzik dışında farklı hobilere de sahiptir. Bu hobilerden bir tanesi Fitness’tır. Fit ve çekici bir vücuda sahip olan Ben Fero hayranlarının ilgisini fazlasıyla çekmektedir. Bunun yanı sıra sanatçı, basketbolu ve basketbol oynamayı çok sevmektedir. Ayrıca NBA fanatiği olduğu da bilinmektedir.

1 yorum yapılmış

  1. İlginç tarzı ve sıra dışı çektiği klipleri nedeniyle olay olan sürekli gündemde kalan bir rapçı bu tarz kişiliklerin bir müddet gündemde kalacağı yani saman alevi gibi bir anda şöhret olup sonrasında unutulacağı geliyor aklıma ama bu adam sanki o düğümü çözmüş gibi duruyor. Ayrıca bir ceza yada sagoba olmayacak ama bir ceza kadarda unutulmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir