Bengü Erden Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Sahne adını kullanan Bengü’nün gerçek adı Bengü Erden‘dir. 2 Nisan 1979 İzmir doğumlu olan şarkıcı Bengü Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Ünlü şarkıcı Bengü’nün müziğe başlaması ilkokul yıllarında İzmir Devlet Senfoni Orkestrasında “Oliver Tiwist” adlı müzikalde başrol oynaması sonucu oldu.

Bu müzikalden sonra İzmir Devlet Konservatuvarı Genel Müdürü Müfit Bayraşa’dan bir yıl şan dersi alan Bengü 1988 yılında Show TV’nin Pop Show’98 isimli şarkı yarışmasında 2.lik elde etti. Bu yarışma sayesinde jüri üyeleri arasında Kenan Doğulu ile tanışma şansı yakaladı.

Müzik dünyasında varlığını devam ettirmek istemesiyle Akademi İstanbul’da müzik eğitimini tamamladı. Kenan Doğulu’nun albüm teklif etmesi ile üniversite eğitimini sürdürmek ve albüm çalışmaları yapmak için İstanbul’a yerleşti. Albüm çalışmaları hız kesmeden devam ederken Bengü aynı zamanda Kenan Doğulu’nun vokalistliğini de yaptı.

İlk Albüm Çalışması ve Müzik Piyasasındaki Diğer Albümleri

2007 yılında Show TV de gösterilen Bak Kim Dans Ediyor yarışma programında 1. olan Bengü ardından müzik kariyerine hız kesmeden devam etti. İlk albüm çalışması Hoş Geldin 2000 yılında müzik marketlerde yerini aldı.

Albümün aranjörlüğünü Kenan ve Ozan Doğulu kardeşler üstlendi. Bengü’nün çok sevilen ve müzik dünyasında tanınmasında büyük rol oynayan ikinci albümü Bağlasan Durmam adlı çalışma ise 2005 yılında sevenleriyle buluştu. Bengü sanat dünyasındaki varlığını hız kesmeden devam ettirmek istedi ve 3.cü albümü olan Taktik albümü müzik piyasasına 2007 yılında sunuldu.

Albümde ünlü şarkıcı Serdar Ortaç ile birlikte seslendirdiği Korkma Kalbim adlı şarkı ile sevenlerinin gönlüne taht kurdu. Aynı zamandı bu şarkı sayesinde MÜ-YAP Müzik Ödüllerinden dijital sertifika alan Bengü’nün albümü yılan en çok satan albümü olarak listelerde yerini aldı.

Albüm çalışmalarına ara vermeden devam eden Bengü Melek adlı albümünü 2009 yılında dinleyicileri ile buluşturdu. 2009 yılında listeleri alt üst eden bu albüm ise Bengü’ye Altın Plak kazandırdı. Albüm 125.000 adet kopya satarak aynı zamanda Resmi Türkiye listesinde toplam 7 hafta boyunca zirvede kalarak başarı üstüne başarı yakaladı.

Aradan geçen 2 yılın ardından 2011 yılında Dört Dörtlük albümünü piyasaya sunan Bengü, 2014 yılında ise 7. albüm çalışmasını sevenleri ile buluşturdu. Albümün çıkış şarkısı olan Sahici adlı çalışma Türkiye listelerine 3 numaradan girerek toplam 5 hafta boyunca listedeki yerini korudu.

Özel Hayatında Bengü Kimdir?

Sanat camiasının vazgeçilmez ve başarılı isimleri arasında gösterilen Bengü son yıllarda özel hayatında da başarılı yakaladı diyebiliriz. 29 Ağustos 2018 yılında bir yıldır aşk yaşadığı Selim Selimoğlu ile nikah masasına oturdu. Ünlü şarkıcı bu düğün için yaklaşık olarak 1 milyon lira harcayıp görkemli bir düğün ile muradına ermiş oldu. Sevdikleriyle eğlenerek geçirdiği düğünden sonra çift balayı için Avrupa turuna çıktı. Aynı zamanda gelenek göreneklere bağlı olan ünlü şarkıcı Bengü’nün kına gecesi, davul zurna eşliğinde evden çıkması da magazin dünyasında uzun süre konuşuldu.

Bengü’nün eşi Selim Selimoğlu ise bir armatör ve pek çok şirketin de sahibi. Çok uzun zaman geçmeden çiftin mutluluğu ikiye katlandı ve Bengü yakın zamanda anne oldu. Zeynep ismini verdikleri bebekleri 5 Ağustos 2019 yılında, sağlıklı bir şekilde dünyaya gözlerini açtı.

Hem sanat dünyasında başarılı çalışmalara imza atan hem de özel hayatında mutluluğu yakaladığı görülen Bengü, doğumunun ardından kariyerine de hız kesmeden devam etti. İnstagram hesabından faydalı bulduğu anne- bebek ürünlerini sevenleri ile paylaşan Bengü yakın zamanda da bir bebek firmasının reklam filminde oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir