Cem Belevi Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Cem Belevi, 1987 senesinin 4 Haziran günü doğmuştur. Kendisi İzmir doğumlu olarak karşımıza çıkmaktadır. Son yılların yakışıklı sanatçı ve oyuncusu olarak televizyonda yerini almış olanlardan biri de Cem Belevi olmuştur. Cem Belevi genel olarak yakışıklılığı ile oldukça gözde bir sanatçı haline gelmiştir. Bekar olan Cem Belevi 1.81 boyunda ve 70 kilo olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızda da Cem Belevi hayatı ve kariyeri hakkında bazı bilgilere yer vermiş olacağız.

Cem Belevi Biyografisi

Cem Belevi müzik ile küçük yaşlarından itibaren ilgilenmeye başlamıştır. Bu ilgisi yaşı geçtikçe artmaya devam etmiştir. Cem Belevi’nin annesi bir ressam babası ise bir piyanist olarak karşımıza çıkar. Müzik hayatının şekillenmesinde ise bu anne ve babasının büyük katkıları olmuştur. Müziğe olan ilgisi yedi yaşlarında almış olduğu piyona dersleri ile başlamıştır. Yaşı ilerledikçe ve 13 yaşına geldiğinde bu piyanoya bir de gitar müzik aleti eklenmiştir.

Bu yaşlarda alet çalmaya başlayan Belevi bir yandan da şarkı sözleri üretmeye başlamıştır. Bu şekilde lise hayatında da kendine ait şarkılar yazmaya devam etmiştir. Bu durum ise arkadaşları tarafından desteklenmiş ve beğenilmiştir. Bu da onun müziğe olan ilgisini daha da arttırmıştır.

Cem Belevi’nin Üniversite Hayatı

Cem Belevi üniversite eğitiminin beş yılını İngiltere içerisinde gerçekleştirmiştir. Bu İngiltere içinde Cambridge okulundan dil eğitimi almıştır. Daha sonra ise Londra’da da ekonomi eğitimi aldığını görmekteyiz.

Bundan sonra ise Uluslararası İşletme bölümü bitirmiştir. Bu eğitimini sürdürürken aynı zamanda Blues, Şan ve Jazz gibi müzik eğitimleri de almayı ihmal etmemiştir. Bu sırada ise yine beste yapmaya da devam ettiğini görmekteyiz. Üniversite eğitimi sonlandıktan sonra ise iş hayatına devam etmiştir. Tabi bu sıra içerisinde müziği asla bırakmamıştır. Üniversite yılları içerisinde birden fazla etkinlik içinde şarkılarını söylemiştir.

Bu şekilde müzik hayatı onun için iş hayatına göre daha ön panda yer almaya başlamıştır. Bunun üzerine ise Cem Belevi Türkiye sınırları içerisinde yer almıştır. Burada ise albüm çalışmaları yapmaya başlamıştır. 2011 yılı onun ilk albüm yapmaya başladığı sene olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu süre içerisinde ise ilk albümü olarak yer alan Bilmezsin’i çıkarmıştır. Bu albüm içinde yer alan bütün şarkılarının söz ve müzikleri kendisine ait olarak karşımıza çıkmaktadır.

Albüm Çalışmaları

Cem Belevi ilk albümünü Türkiye’de çıkarmıştır. Bunun ardından ise birden fazla çalışması vardır.

Bunlara bakacak olursak;

  1. 2013 yılında ise ikinci albümü piyasaya sürülmüştür.
  2. Bunun yanında Ayshe ve Ayda Pekkan ile düet yapmıştır. Bu şarkılar ile birlikte büyük bir ilgi odağı haline gelmiştir.
  3. 2015 yılında ise Sevemez Kimse Seni albümü çıkarmıştır.
  4. 2016 yılında sor albümü çıkarmıştır.
  5. 2017 yılında da Aç Kollarını albümü çıkmıştır.
  6. 2015 yılında İnadına Aşk dizisinde rol almıştır.
  7. Rengarenk dizisinde rol almıştır.

Hem albüm yapıp hem birden fazla dizi ve film içinde yerini almış olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cem Belevi’nin Hobileri

Cem Belevi en çok müzik yapmayı ve şarkı sözü yazmayı sevmektedir. Tabi bunların yanında dizi izlemek de sevdiği bir hobidir. En sevdiği dizi Black Mirror adlı yabancı dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında kitap okumak sevdikleri arasında yerini alır. Evrensel olarak kitaplar okumaktadır. Hayalleri arasında Yıldız Tilbe şarkıları söylemek olduğunu dile getirmiştir. Bunların yanında bir de gazetecilik sevdiği alanlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

1 yorum yapılmış

  1. Cem Belevi’yi Rengarenk dizisinde ki Pars karakterinden tanıyorum orada çıkarttığı kaliteli oyunculuğu gerçekten göz doldurmuştu ama diğer şarkıcı oyuncular gibi pekte şöhret kapılarında dolanmadı. Sanırım pars karakterinin azizliğine uğradı o karakterde zengin bir çapkını oynuyordu bu rol pek tutmadı ama ben izlediğim ve sevdiğim bir karakter olarak hafızama aldım. Umarım daha iyi yerlere gelecektir. Cem Belevi de o potansiyeli görüyorum. Zaten bu tarz şarkıcı oyuncular tutmayan bir program yaşadıklarında bir müddet kendilerini nadasa bırakıp güzel bir dizi yada sinema filmi ile sıçrama yapmaya çalışırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir