Demet Akalın Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Güzel ve başarılı şarkıcı Demet Akalın 1972 yılında İstanbul Kocaeli’nde dünyaya geldi. Şarkıcılık yapmaya başlamadan önce mankenlik yaptı. Şarkıcılık yapmaya başladığında mankenliği bıraktı. Liseyi Barbaros Hayrettin Lisesinde okudu. Annesinin kendisini teşvik etmesiyle beraber Yaşar Alpteki’nin sahibi olduğu mankenlik kursuna gitti.

Kendisi manken olmak istiyordu. Daha sonra Neşe Erberk sahibi olduğu mankenlik ajansında mankenlik yapmaya başladı. 1990 yıllarında birçok sinema filmlerinde ve dizi filmlerinde oyunculuk yaparak ismini duyurmaya başladı. Mankenlik yaptığı sıralarda gazinolarda şarkı söyleyerek ileride şarkı söylemek istediğini o zamanlardan belli etti.

Demet Akalın Aldığı Ödüller

Güzel şarkıcı 2004 yılında Kral TV Video Müzik ödüllerinde Aşkın Açamadığı Kapı isimli şarkısıyla en iyi çıkışı yakalayan şarkı ödülünü aldı. Altın Sertifika ödülünü ise MÜ-YAP’tan Kusursuz 19 şarkısıyla aldı.

Demet Akalın Şarkıları

Güzel ve başarılı şarkıcı Demet Akalın birçok şarkıyı seslendirerek müzikte iyi olduğunu kanıtlamış bir şarkıcıdır. Demet Akalın’ın seslendirdiği şarkıları yazmak istiyoruz.

 1. Şerefime Namusuma
 2. Ah Ulan Sevda
 3. Sepet
 4. Nazar
 5. Esmer Yarim
 6. Hayalet
 7. Aşkın Açamadığı Kapı. Bu şarkı ile ödül almıştır.
 8. Pırlanta
 9. Mucize
 10. Toz Pembe
 11. Olacak Olacak
 12. Gölge
 13. Afedersin
 14. İlahi Adalet

Güzel ve başarılı şarkıcının seslendirmiş olduğu şarkılardan sadece bazılarıdır.

Demet Akalın Albümleri

Demet Akalın bu zamana kadar farklı tarzlarda birçok albüm çıkarmıştır. Demet Akalın’ın çıkarmış olduğu müzik albümlerinin isimlerini yazacağız.

2004 yılında çıkarmış olduğu ilk albümünün ismi Banane’dir. Bu albümü ödüle layık görülmüştür.

 1. 2006 yılında Kusursuz 19 ismiyle albüm çıkarmıştır.
 2. 2008 yılında çıkarmış olduğu albüm Dans Et albümleri takip etmiştir.
 3. Toz Pembe isimli albümünü 2009 yılında çıkarmıştır.
 4. 2010 yılında Zirve isminde albüm çıkarmıştır.
 5. 2011 yılında Aşk isimli albümüyle izleyicilerin karşısına çıkmıştır.
 6. Giderli 16 albümü 2012 yılında çıkmıştır.
 7. 2014 yılında Rekor isimli albümüne imza atmıştır.
 8. 2015 yılında Pırlanta isimli albümüyle izleyicilere hitap etmiştir.
 9. 2016 yılında Rakipsiz ismiyle güzel bir albüm çıkarmıştır.
 10. Canıma da Değsin albümünün çıkış tarihi 2018’dir.
 11. Son olarak da Ateş isminde albümü 2019 yılında çıkarmıştır.

Çok sayıda albüm çıkaran başarılı pop müziği sanatçısı şarkılarıyla gündemde olduğu gibi magazinsel olaylarla da sık sık ekranlarda görülüyor.

Demet Akalın Evlilikleri

Demet Akalın bu zamana kadar üç defa evlilik yapmıştır. Demet Akalın ilk evliliğini 2006 yılında Oğuz Kayhan’la gerçekleştirdi. Bu evlilik çok kısa sürdü ve 3 ay sonra boşanma kararı aldı. İkinci evliliğini 2010 yılının Ocak ayında Önder Bekensir’le yaptı. Bu evliliği de ilk evliliği gibi çok kısa sürerek sadece 6 ay sonra boşanma kararını aldı ve boşandı. Üçünü evliliği diğer evliliklerine göre daha uzun sürdü. Nisan ayının 2012 yılında üçüncü evliliğini gerçekleştirdi. Üçünü evliliğini Okan Kurt’la yaptı. Bu evlilikten Nisa adındaki kızları 2014 yılında dünyaya geldi. Demet Akalın Okan Kurttan 2018 yılında boşandı.

Demet Akalın ve Magazin

Demet Akalın söylemiş olduğu şarkılardan fazla magazinde isminin duyulmasıyla ön plana çıkıyor. Bazı kişilerle yaşamış olduğu polemikler gündeme damgasını vuruyor. Demet Akalın’ın 2007 yılında Hande Yener‘le yaşamış olduğu sözlü tartışmalar uzun süre gündemde kalmıştı. Hatta bu tartışmalar ara ara gelenek halini alarak tekrarlanmıştır.

Demet Akalın Oynadığı Sinema Filmi ve Dizileri

Güzel ve başarılı müzisyen Demet Akalın mankenlikle başladığı hayatına şarkı söyleyerek devam ettikten sonra birçok sinema projesinde yer alarak oyunculuk yaptı. 1992 yılında oynadığı Günlerden Pazar isimli diziyle oyunculuk yaptı. Daha sonra 1994 yılında çekilen Tele Anahtar isimli dizi filmle oyunculuğunu pekiştirdi. En son ise Şahan Gökbakar’ın başrollerini oynadığı Osman Pazarlama sinema filminde oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir