Ece Seçkin Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Ece Seçkin İstanbul’da 12 Eylül 1991 tarihinde doğdu. Ece Seçkin’in annesi piyonu öğretmeni olduğundan dolayı üç yaşında piyano çalmaya başladı. Ayrıca Ece Seçkin 1998 senesinde konservatuar sınavına girerek piyano bölümünü birincilikle bitirdi.

Ece Seçkin lise döneminde kendi kurduğu müzik ekibiyle grubunun solistliğini yapmaya başladı. Ayrıca Ece Seçkin okul yıllarında birçok müzik yarışmalarına katılarak iyi dereceler almıştır. Ece Seçkin 2006 senesinde Levent Aslan’dan şan dersleri aldı.

2010 senesinde Ece Seçkin üniversite sınavına girerek Bahçeşehir üniversitesini kazandı ve Hukuk Fakültesine yerleşti. Ece Seçkin müziğin yanında akademik kariyer yapmak için üniversite sınavına girmiştir. Ece Seçkin 2011 senesinde müzik dünyasının önemli isimlerinden Ozan Doğulu ile tanıştıktan sonra müzik hayatına başarılı bir adım atmıştır.

Müzik Dünyasına Girişi

Ece Seçkin 2011 senesinde müzik dünyasının önemli isimlerinden olan Ozan Doğulu ile tanışmıştır. Ozan doğulu ile tanıştıktan sonra Ece Seçkin müzik dünyasına başarılı bir adım atmıştır. Ece Seçkin Ozan Doğulu ile birlikte 1,5 sene tempolu bir şekilde çalışarak 2012 yılının Ağustos ayında ilk albümünü çıkarmıştır.

Prodüktörlüğünü Ozan Doğulunun yaptığı Ece Seçkin’in Bu Ne Yaa albümü 2012 yılında çıkmıştır. Bu albüm ile Ece Seçkin müzik dünyasına girişini başarılı bir şekilde yaptı. Bu albümün tüm aranjelerini Ozan Doğulu yapmıştır. Ece Seçkin iki sene sonra yani 2014 yılında yeni bir albüm ile sevenleriyle buluştu. 2014 yılında çıkardığı Şok Oldum isimli albümü çok beğenildi. Bu şarkının sözleri ve müziğini Deniz Erten yazmıştır. Aranjesini ise Ozan Doğulu yapmıştır. Şarkının video klip yönetmenliğini Murat Küçük yaptı.

Ece Seçkin video klip için bir ay önceden dans provalarına başlamıştır. Ece Seçkin 2013 yılında yapılan altın kelebek ödülleri yarışmasında en iyi çıkış yapan bayan sanatçı ödülünü alarak müzik dünyasına başarılı bir şekilde giriş yapmıştır. Ece Seçkin 2015 senesinde aman aman isimli single çıkarmıştır.

Hemen ardından aman aman single klibi çekmiştir. Bu şarkının söz ve müziği Ayşen Kemal Şimşek’e aittir. Yine bu şarkının da aranjesini Ozan Doğulu yapmıştır. Aman aman şarkısının klibi İstanbul sokaklarında Murat Küçük tarafından çekilmiştir. Ayrıca bu albümde söz ve müziği Ayşen Kemal Şimşek’e ait follow me isimli bir şarkı daha bulunuyor.

Ece Seçkin Müzik Hayatı

Ece Seçkin müzik hayatına 2011 yılında girmiştir. Ece Seçkin Ozan Doğulu ile tanıştıktan sonra ilk albümü 2012 yılında albüm çıkarmıştır.

Ece Seçkin’in çıkardığı albümler şunlardır:

  1. Bu ne Yaa albümü 2012 yılı
  2. Şok oldum albümü 2014 yılı
  3. Hoşuna mı gidiyor albümü 2014 yılı
  4. Aman aman albümü 2015 yılı

Ece Seçkin yukarıdaki albümleri çıkarmıştır. Çıkardığı albümlerin tümüne çok beğenilerek dinlenmiştir. Ece Seçkin için Ozan Doğulu dönüm noktası olmuştur. Ozan Doğulu ile birlikte birçok albüm çıkarmıştır.

Ece Seçkin Sevgilisi Kimdir?

Ece Seçkin’in sevgilisi Çağrı Terlemez’dir. Çağrı Terlemez Türk Hava Yollarında pilot olarak görev yapıyor. Ece Seçkin ile Çağrı Terlemez uçak yolculuğunda tanışmışlardır. İkisi de aynı uçakta yolculuk yaparken tanışan Ece Seçkin ve Çağrı Terlemez birbirlerine aşık olmuşlardır.

Önce bir nişan koyup sonrasında evlenerek dünya evine girmişlerdir. Ece Seçkin Çağrı Terlemez’iilk gördüğünde ben bu adamla evleneceğim demiştir. Dediği gibi de olmuştur. 2018 yılında nişanlanmışlardır. Sonrasında evlenmişlerdir. Ece Seçkin kocasına çok aşıktır.

Aynı şekilde kocası da Ece Seçkine çok aşıktır. Aralarındaki kuvvetli aşk her geçen gün sevgi bağlarını daha da güçlendiriyor.

1 yorum yapılmış

  1. Hadise ile Shakira karışımı bir kişilik ve onlar gibi davranmaya çalışıyor.Ama taklitler her zaman asıllarını yaşatır.Bunu bence anlaması gerekir sesi nasıl derseniz sesi var yani güzel dinlettiriyor ama taklit ettiğini gerçekten çok belli ediyor özellikle kliplerinde bağıra bağıra taklit ediyorum diyor. Mesela Dibine Dibine klibi Afrika da çekildi Shakira dünya kupası için yaptığı şarkının klibinde bakın diğer kliplerinde Hadise temalı konuları işlediğini görürsünüz başarılı mı başarılı en büyük başarısı Ozan Doğuşlu ile tanışması ile ünlü olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir