Feride Hilal Akın Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Pop müziğinin yeni isimlerinden birisi olan Feride Hilal Akın 8 Mart 1996 yılında doğmuştur. Koyu kumral saç rengine sahip olan sanatçının gözleri ise açık kahverengidir. Genç şarkıcı aynı zamanda 1,68 cm ve 54 kg’dir. Uzun yıllar Ankara’da yaşayan sanatçı lise eğitimini de Ankara’da almıştır. Ancak genç sanatçı şimdilerde İstanbul’da yaşamaktadır.

Feride Hilal Akın Ve Müzik

Genç şarkıcı Feride Hilal Akın’ın ilk sahne deneyimi 17 yaşındayken olmuştur. Sonrasında sanatçı Youtube sosyal medya uygulamasında şarkı söylerken yayınladığı videolar sayesinde ün kazanmıştır. Şarkıcı ünlü sanatçı Tan’ın Bilir Mi isimli şarkısını 2016 yılında yeniden yorumlamıştır. Enbe Orkestrası ile birlikte seslendirdiği Bilir Mi şarkısı çok sevilmiş ve sanatçının daha çok kişiye ulaşmasını sağlamıştır.

Feride Hilal Akın ve TV

Feride Hilal Akın müziğin yanı sıra oyunculukta yapmıştır. Dizi müziği yapmak için gittiği yerde arkadaşı Onur Baytan sayesinde dizinin yönetmeni Ersoy Güler’le tanışınca diziye oyuncu olarak da dahil olmuştur. Feride Hilal Akın’ın yer aldığı dizinin ismi Yeni Gelin’dir ve dizi Show TV ekranlarında yayınlanmıştır. Dizide Adanalı bir ağanın kızı olan Şirin Bozok karakterini canlandırmış ve izleyici tarafından çok sevilmiştir. Şirin’in Ferhat ve Baran’la olan aşkları izleyicinin dikkatini çekmiştir. Yeni Gelin dizisinde genç sanatçıya Tolga Mengi, Mustafa Avkıran ve Jessica May gibi isimler eşlik etmiştir. Dizi 2017-2018 yayın döneminde izleyiciyle buluşmuştur ve sanatçı dizide de şarkılar söylemiştir.

Feride Hilal Akın Şarkıları

Feride Hilal Akın ülkemizin yeni seslerinden olmasına karşılık oldukça sevilmiş ve söylediği şarkılar milyonlarca dinlenmeye ulaşmıştır.

Sanatçının seslendirdiği ve çok sevilen şarkıları şunlardır;

 1. Bilir Mi?
 2. Yok Yok
 3. Gizli Aşk
 4. Şehrin Yolu
 5. İmkansız Aşk
 6. Sen Ağlama
 7. Kim
 8. Günah Benim
 9. Ayrılık Zor

Şarkıcı 2018 yılında Şehrin Yolu isimli şarkıda sevilen şarkıcı İlyas Yalçıntaş’la düet yapmıştır. Aynı zamanda Yeni Gelin’deki rol arkadaşı Onur Baytan’la da Ayrılık Zor isimli şarkıyı dizide seslendirmiştir. Genç şarkıcı 2019 yılında da Hakan Tunçbilek’le Gizli Aşk isimli şarkıda düet yapmıştır. Şarkı Youtube platformu üzerinde 100 milyonu geçerek izlenme ve dinlenme rekoru kırmıştır. Genç şarkıcı son olarak da Dmc imzası taşıyan Kim isimli şarkısının klipini yayınlamıştır. Bu şarkılar dışında genç sanatçı farklı isimlerin seslendirdiği eski şarkıları kendi tarzında yorumlamaktadır.

Feride Hilal Akın’ın Sevdiği Sanatçılar

Müzik ve oyunculukla ilgilenen Feride Hilal Akın kendisi gibi ünlü olan bazı sanatçılara da hayranlık beslemektedir.

Genç şarkıcının hayran olduğu isimler şunlardır;

 1. Adele
 2. Sıla
 3. Rihanna
 4. Sezen Aksu
 5. Rihanna
 6. AmyWinehouse

Bu sanatçılar dışında sevilen şarkıcı oyuncular arasında en çok Serenay Sarıkaya’yı sevmektedir.

Feride Hilal Akın Hakkında Diğer Bilgiler

Feride Hilal Akın’ın gitmeyi en çok istediği yer Tokyo’dur. Sanatçı her gittiği yere şarkı sözü defterini de götürmektedir. Ayrıca sanatçının 5 adet dövmesi bulunmaktadır. Youtube fenomenleri içinde yer alan Pınar Akın genç sanatçı Feride Hilal Akın’ın kardeşidir.

Ünlü şarkıcı sosyal medyayı aktif olarak kullanmakta ve çeşitli videolar yayınlamaktadır. Yayınladığı videolar sebebiyle çok sayıda takipçisi bulunmaktadır. Feride Hilal Akın Yeni Gelin dizisinde birlikte rol aldığı Onur Baytan’la yakın arkadaştır. Sevilen sanatçının şu an bir sevgilisi yoktur ve sanatçı özel hayatı hakkında konuşmaktan kaçınmaktadır.

Sanatçı Sen Ağlama şarkısını Star TV ekranlarında yayınlanan Yüksek Sosyete dizisi için seslendirmiş ve şarkı dinleyiciler tarafından çok beğenilmiştir. Feride Hilal Akın Müzik onair Ödülleri’nde 2017 yılı en iyi çıkış yapan kadın sanatçı ödülünü almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir