İlyas Yalçıntaş Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Erzincan’da 1989 yılında dünyaya gelmiş olan İlyas Yalçıntaş ismi insanlar tarafından X Factor Türkiye isminde olan yarışma ile duyuldu. İlyas Yalçıntaş bu yarışma programına kendi yazmış olduğu İncir isimli şarkıyı seslendirerek katıldı. İncir isimli şarkının sözlerini İskender Küleç yazmıştır. Babası Erzurumlu ve annesi Adapazarlı’dır.

İlyas Yalçıntaş’ın çocukluğunun yarısı Erzincan’da geçmiştir. Daha sonra ailesiyle beraber İstanbul’un Kadıköy ilçesine gelerek çocukluk ve diğer hayatını burada geçirmeye başlamıştır. İlyas Yalçıntaş toplam 5 kardeştir. Çocukların en büyüğü olup 3 tane kız kardeşi olup, 1 tane de erkek kardeşi bulunuyor.

İlyas Yalçıntaş Öğrenim Hayatı

İlyas Yalçıntaş ailesiyle beraber Kadıköy’de yaşadı. İlköğrenimini Erzincan’da tamamladıktan sonra lise öğrenimi için kazanmış olduğu Küçükçekmece’de bulunan İMKB Anadolu Lisesine kayıt oldu ve burada okudu.

İlyas Yalçıntaş ve Müzik

İlyas Yalçıntaş’ın müziği sevmesi ve müzikle olan bağı sadece yarışmada söylemiş olduğu İncir şarkısıyla sınırlı değildir. Kendisinin müzikle ilgili birçok vasıfları bulunuyor. Bu vasıfların neler olduğunu yazmak istiyoruz.

 1. Şarkı sözü yazarlığı yapıyor.
 2. Pop ağırlıklı olmak üzere şarkı söylüyor.
 3. Beste yapıyor.

Birçok farklı vasıflara sahip olan yakışıklı müzisyen ilk single çalışmasını yarışmaya katılmış olduğu şarkı ismiyle yapmıştır. Güzel bir sese sahip olan yakışıklı popçu şimdiden ünlü bir bestekar olacağının sinyallerini veriyor.

İlyas Yalçıntaş Albümleri

Yakışıklı pop şarkıcısı ve söz yazarı İlyas Yalçıntaş bu zamana kadar bir tane albüm yapmıştır. Bu albümünün ismi İçimdeki Dumandır. 2016 yılında piyasaya çıkmıştır.

İlyas Yalçıntaş Singler

İlyas Yalçıntaş yaptığı albümün ardından birçok singler çalışması yaparak müzikseverlerin karşısına çıkmıştır. Popçunun bu zamana kadar yapmış olduğu singler parçaları yazacağız.

 1. 2017 yılında Gel Be Gökyüzüm
 2. 2018 yılında Yağmur
 3. Gene 2018 yılında olan Şehrin Yolu
 4. 2018 Bilmece isimli single
 5. Neredesin Sen isimli single 2019 yılında
 6. 2019 yılında Kirli Kadeh
 7. Farzet 2018
 8. Son olarak da 2020 yılında Olur Olur

İsimli single’la müzik severlerin karşısına çıkmıştır. Çıkarmış olduğu single’lar birçok müzik severin dikkatini çekerek beğeni kazanmıştır. Belli bir hayran kitlesi bulunuyor.

İlyas Yalçıntaş Ödülleri

2015 ve 2016 yılında İlyas Yalçıntaş ödüle layık görülmüştür. 2015 yılında almış olduğu ödül; en iyi çıkış yapan solist kategorisinde olmuştur. Ödülün ismi ise 42 inci Pantene Altın Kelebek Ödülü’dür. Diğer ödülü ise müzisyenin 2016 yılında yılın en çok istek alan şarkısı kategorisinde olmuştur. Bu kategoride istek alan şarkının ismi İncir’dir. Bu şarkısı ile 3 ücnü En Moda Dergisi Ödüllerine layık görülmüştür. 2016 yılında 1 tane daha ödül alan yakışıklı popçu çıkışını sürdürmüştür. Bu aldığı ödülün ismi İstanbul Gelişim Üniversitesi Medya Ödülleri’dir. Bu ödüle ise en iyi cover şarkı kategorisini Nefes parçasıyla kazanmıştır.

İlyas Yalçıntaş ve Magazin

Türk halkı İlyas Yalçıntaş ismini X Factor isimli ses yarışması programıyla tanıdı. Yarışmada birinci olan İlyas Yalçıntaş kısa sürede geniş bir hayran kitlesi edindi. İncir isimli şarkıyla herkesin beğenisini kazanan yakışıklı müzisyen daha sonra çıkarmış olduğu albüm ve singler’la müzik hayatına devam ediyor. Geleceğin güçlü müzisyenleri arasında gösterilen İlyas Yalçıntaş ağırbaşlı kişiliğiyle ön plana çıkıyor. Şimdiden genç kızların sevgilisi olmaya aday olan müzisyen çizgisini bozmadan yoluna devam ediyor.

İlyas Yalçıntaş Evlilikleri

Genç ve yakışıklı müzisyen bekardır. Kendisinin ifadesiyle evleneceği olan kişiyi gizlemekten hoşlanıyor. Magazinden uzak bir şekilde ilişkisini sürdürmek isteyen müzisyen genç hayranlarını üzmemek adına sevgilisini herkesten gizli tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir