İrem Derici Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

İrem Derici ilk kez O Ses Türkiye yarışması ile televizyona çıkmıştır. Yarışmanın ardından yaptığı albümler ve şarkılarıyla dikkat çeken Derici yaptığı açıklamalar ve de yaşadığı ilişkilerle de sık sık gündeme geliyor. İstanbul’da doğan sanatçı baba tarafından aslen Sinop Boyabatlı’dır. Doğum tarihi ise 21 Mart 1987. İrem Derici daha beş yaşındayken anne ve babası boşanmış ve ayrı yaşamaya başlamıştır.

Müzik Eğitimi

İrem Derici’nin müziğe dair bir yeteneği olduğu daha çok küçük yaşlarda ortaya çıktı. Henüz beş yaşındayken org çalmaya başlayan ve de müzik kulağının gelişkin olması ile dikkat çeken Derici asıl müzik eğitimini ise, Mimar Sinan’da tamamladı.

Buradaki Devlet Konservatuarı’nda piyano eğitimi alan sanatçı başarılı bir eğitim hayatı geçirir. Eğitim hayatı sadece müzik eğitimiyle sınırlı değil. Piyano eğitiminin ardından, Bilgi Üniversitesi’nde sosyoloji lisansını da tamamladı.

Daha sonra pazarlama bölümünde yüksek lisans yaparken O Ses Türkiye yarışmasına katılan sanatçı, aslında bu yarışmada yarı finale kaldıktan sonra elenenler arasında. Ama müzikten vazgeçmeyen Derici Monopop isimli bir grup kurarak müzik çalışmalarına devam etti. Pek çok yerde sahneye çıkarak şarkı söylüyordu.

Özel Hayatı

İrem Derici 13 Eylül 2014’te ilk evliliğini yaptı. Eşi çok ünlü bir radyocu olan Rıza Esendemir’di. Ama bu evlilik sadece iki yıl sürdü. Esendemir ve Derici, 22 Mart 2016 tarihinde her iki tarafında da anlaşması ile çekişmesiz bir boşanma davası ile yollarını ayırdı. Daha sonra ismi bir süre Selami Şahin’in oğlu Lider Şahin ile anıldı.

Bu birliktelik başta Selami Şahin’in açıklamaları ile dikkat çekti. Ama Lider Şahin ve İrem Derici bir süre beraber kaldıktan sonra ayrıldı. Özel hayatında ve de sosyal medyada sürekli atışmalarıyla ünlü olan İrem Derici’nin atıştığı isimlerden dikkat çeken bir diğeri ise Demet Akalın.

Bir dargın bir barışık devam eden ilişkilerinde Akalın ve Derici halen dost kalmaya da devam ediyor. Öte yandan İrem Derici’nin dikkat çeken bir diğer vakası da ne yazık ki hastanede yoğun bakıma alınmasıyla ilgili. Bu olay da hızlı bir şekilde aşırı kilo vermesi sonucunda gerçekleşti.

Şarkıları ve Albümleri

İrem Derici ilk çıkışını Kalbimin Tek Sahibine adlı parça ile yapmıştır. Bu şarkıyı yorumlayışı çok beğeni topladı. Şarkı da kısa sürede ünlü olunca İrem Derici ismi çok daha sık duyulmaya başladı.

Derici’nin single ve albümleri ise sırasıyla şöyledir.

 1. 2012 İrem Derici bu sene Bensiz Yapamazsın adlı bir single çıkardı.
 2. 2013 Hemen ertesi yıl ise yeni single’ı Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı’nı çıkardı.
 3. 2013 Aynı yılın ikinci single’ı aynı zamanda bir maksi single olan İki.
 4. 2014 Ertesi yılın single’ı ise Neredesin Sen ismini taşıyor.
 5. 2014 Ve İrem Derici’yi ünlü yapan ve de isminin duyulmasını sağlayan single’ı Kalbimin Tek Sahibine de 2014 yılında çıkıyor.
 6. 2014 Sanatçının kendisini en çok gösterdiği ve en verimli olduğu yıl 2014. Bu yılın son single’ı da bir maksi single olan Üç.
 7. 2015 Ertesi yılki ilk single Değmezsin Ağlamaya.
 8. 2015 Bu yılın ikinci single’ı da Aşk Eşittir Biz.
 9. 2016 Bir sonraki yıl ise Dantel adlı albümü ile sanatçı yeniden müzik piyasalarında boy gösterdi ve ilk stüdyo albümünü de yayınlamış oldu.
 10. 2017 Bazı Aşklar Yarım Kalmalı ise yeni bir single.
 11. 2017 Tektaş da aynı yıl çıkan diğer single.
 12. 2018 Sabıka Kaydı, 2018 albümünün ismi.
 13. 2019 Mest of albümü de en son çıkan stüdyo albümleri arasında.

Görüldüğü gibi sanatçı 2014’ten itibaren çok sayıda single ve şarkı seslendirdi. Bunların pek çoğu da uzun bir süre müzik piyasalarında en üstte yer aldı.

1 yorum yapılmış

 1. İrem Derici çok sevdiğim bir sanatçıdır. Çok zor bir hayat geçirmiş bunu da yazınızda okudum. O ses Türkiye’nin ünlü ettiği sanatçılardan olması diğer sanatçılar tarafından hor görülse de sivri dilli ve altta kalmayan tavrıyla Demet Akalın’ı bile susturmayı başarmıştır. En sevdiğim albümü bazı aşklar yarım kalmamalı albümüdür. 3 Mayıs 2015 yılıydı sanırım Mersin konserine gitmiştim oradaki harika ve güçlü yorumuyla çok keyif vermişti. Kendisini çok seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir