Irmak Arıcı Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

İnternet üzerinde yer alan bilgilere göz attığınızda son zamanlarda popüler olan ve hızlı yükselişleri sebebi ile merak edilen çok sayıda insanın biyografisinin incelenmek istendiğini fark edersiniz. Bu kişilerden biri de son aylarda birden patlayan ve şarkıları ile oldukça yüksek dinlenmeler yakalayan Irmak Arıcı. Peki, Irmak Arıcı kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, boyu kaçtır, burcu nedir hiç merak ettiniz mi?

Irmak Arıcı Nerede Doğdu?

Irmak Arıcı’nın doğum yeri Çankırı’dır. 1998 yılında 31 Temmuz’da hayata gelen Irmak Arıcı çocukluk yıllarından gençliğine kadar hayatının büyük bir bölümünü doğduğu şehirde geçirmiştir. Eğitim hayatının büyük kısmını da Çankırı’da tamamlayan Irmak Arıcı 21 yaşındadır ve 1.68 boyundadır.

Müzik İle Nasıl Tanıştı?

Güzel sesini keşfetmek birçok insan için sürpriz olsa da Irmak Arıcı için bu sürpriz değildi. Çocukluk yaşlarından beri müzikle ilgili olan Irmak Arıcı amatör olarak şarkı yazmak ve seslendirmekte oldukça başarılıydı. Amatör şarkılarını Youtube’da paylaşan her amatör şarkıcı gibi Irmak Arıcı da şansını Youtube üzerinden paylaşmaya başlayarak yola çıkmış. Kendi bestesi olan ‘Gece Gibi Gönlün’ isimli şarkısını Youtube’da paylaştıktan sadece 4 gün sonra izlenme sayısı 9 milyonu aşan ve sınırları zorlayan Irmak Arıcı bu paylaşımından sonra kendine ait şarkıları paylaşmaya devam ederek kısa sürede kendine has bir dinleyici kitlesi elde etmiştir.

Düet Modasına Uyarak Adını Duyurdu

Özellikle internet video paylaşım siteleri ile yola çıkan şarkıcıların yaptığı gibi düet gerçekleştirmekte sakınca görmeye Irmak Arıcı 2019 yılında Mustafa Ceceli ile birlikte yaptığı düet ile adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Gece gibi gönlün adlı şarkısı ile hali hazırda 77 milyon izlenme alan Irmak Arıcı, Mustafa Ceceli ile birlikte yaptığı düette ‘Mühür’ adlı şarkıyı seslendirmiştir.

Artık İstanbul’da Yaşıyor

Müzik hayatına hızlı ve başarılı adımlarla devam eden Irmak Arıcı doğup büyüdüğü şehir olan Çankırı’dan İstanbul’a taşındı ve çok genç yaşlarda yakaladığı başarıyı devam ettirmek üzere İstanbul’da yaşamaya başladı. Aslen İzmirli olan güzel sanatçı üniversite mezunu ve Aslan burcudur.

Veteriner Olacaktı Şarkıcı Oldu

Üniversite hayatını veteriner hekim olmak üzere tamamlayan Irmak Arıcı müziği her zaman ön planda tutması sebebi ile veterinerliği değil şarkıcı olmayı tercih etti. Eğitim hayatı boyunca büyük bir aşk yaşadığı erkek arkadaşına yazdığı şarkıları besteleyen ve yaşadığı aşkı bu şekilde dışa vuran Irmak Arıcı şarkı söylemeyi başka hiçbir şeye tercih etmeyen, dürüstlük ve karaktere önem veren bir yapıya sahip olduğunu sık sık dile getiriyor.

100’den Fazla Bestesi Var

İlk defa adını duyurduğu şarkısı ‘Gece gibi gönlün’ ve birbirinden güzel 100’den fazla beste sahibi olan, bu alanda da oldukça iddialı olan Irmak Arıcı hakkında bir ilginç bilgi de bu 100’den fazla bestenin yalnızca bir kişiye yazılması ile alakalı. Çok sevdiği erkek arkadaşı tarafından aldatıldıktan sonra, son zamanlarda her yerde duymaya alışık olduğumuz ve Mustafa Ceceli ile birlikte seslendirdiği ‘Mühür’ adlı şarkısı da bu aldatma hikayesinin eseri.

Irmak Arıcı Bilinen Şarkıları

Hali hazırda 100’den fazla bestesi olsa bile bu besteleri hemen paylaşmamış olan Irmak Arıcı’nın 2019 yılında duyurduğu ve seslendirdiği şarkıları;

  1. Gece gibi gönlün
  2. Mühür (Mustafa Ceceli ile Düet)
  3. Sigara (Serkan Can ile düet-Cover)
  4. Gide gide bir söğüde dayandım
  5. Sevdam gelse
  6. Kimin koynunda uyandın
  7. Seni çok seviyorum
  8. Serserim Benim
  9. Rüzgar (Şafak Ağun ile Düet)

Yakın zamanda birbirinden güzel besteleri ile uzun süre hayatımızda yer edinmeye ve aşka dair bestelerini paylaşmaya hazırlanan Irmak Arıcı’nın şarkıları merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir