Murat Boz Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Murat Boz 2000’li yılların başında piyasaya çıkan pop şarkıcısıdır. Piyasaya çıktıktan sonra adını duyurması biraz zaman almıştır. Doğma büyüme Türkiye’de olan şarkıcı önceleri gece kulüplerinde çıkmaktaydı. Daha sonra zamanla kendini gösteren Murat Boz 2005’ten sonra gittikçe popülaritesini artırdı. Uzun boyu, karizması, sesi, söz yazmadaki hüneri ile kısa sürede ülke gündemine oturan sanatçı büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Gittiği her yerde, çıktığı her konserde büyük bir ilgi gören Murat Boz bu nedenle hayranlarına çok büyük saygı duymaktadır. Reklam şarkılarında seslendirmeler yapan ve ünlü isimlerin sahne çalışmalarında da yer alan Murat Boz zamanla kendisini ön plana çıkarmıştır.

Murat Boz’un Hayatı

Türk pop sanatçılarından biri olan Murat Boz, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. 7 Mart 1980 doğumlu olan Murat Boz‘un babasının adı Cafer annesinin adı ise Ayşe Nedret’tir. İlk ve orta öğrenimini Zonguldak’ta tamamlayan Murat Boz 1995 yılında İstanbul Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanarak İstanbul’a geldi.

1998 yılında Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği liseler arası müzik yarışmasında erkek solist alanında birinci sırayı aldı. 1999’da Bilgi Üniversitesi’nin Jazz Vokal bölümünü kazandı. 2003 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’ne kayıt oldu. Uzunca bir süre Megastar Tarkan‘ın vokalistliğini yaptı. Eğitime çok önem veren Boz, halen daha eğitim almayı sürdürmektedir.

2006 yılında Aşkı Bulamam Ben parçası ile Türk pop dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Şarkı söylemeyi, yüzmeyi, hayvanları seven Murat Boz aynı zamanda çok büyük bir futbol hayranıdır. Futbolcu olmak için çalışsa da bunu başaramayan Murat Boz futbola olan tutkusunu ” Şarkıcı olmasam futbolcu olurdum.” diyerek gözler önüne sermiştir. Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Boz takımının her maçına gitmeyi asla ihmal etmemektedir. 2007 yılının başında ilk stüdyo albümü olan Maximum’u çıkardı.

Aynı yıl birçok müzik ödüllerinden “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı” ödülünü kazandı. 2008 yılında “Uçurum” adlı single çıkardı. Döneme damgasını vuran bu şarkı Murat Boz’un popülerliğini artırdı. Neredeyse her mekânda çalan bu şarkı sayesinde Murat Boz hızla yükselişe geçti. 2009 yılına geldiğimizde ise Murat Boz ikinci stüdyo albümü olan Şans’ı çıkardı.

Bu albümde de ses getiren Murat Boz, albümde yer alan İki Medeni İnsan şarkısında Soner Sarıkabadayı ile düet yaptı. 2010 yılında ise yine single olarak ” Hayat Sana Güzel ” şarkısını piyasaya sürdü. 2011’de Aşklarım Büyük Benden albümünü çıkardı. Albümü ile aynı addaki şarkısı yine müzik listelerini alt üst etti. Murat Boz şimdilerde ise bir televizyon programında jüride yer almakta.

Fiziksel Özellikleri

Türk pop müziğinin son 15 yılına damgasını vuran isimlerden olan Murat Boz sesiyle olduğu kadar fiziksel özellikleri ile de dikkat çeken bir isimdir. Yakın zamanda 40 yaşına (2020) girecek olan Murat Boz 1.85 boyu ile sevenlerini mest etmekte. Ela gözleri ve siyah saçlarının yüzüne tam oturması ile çok karizma bir hâl alan Murat Boz 79 kilogram ağırlığa sahip. Sürekli spor yapan sanatçı oldukça fit vücudu ile de gündem olmuştu.

Filmleri

Murat Boz 2011’de çıkardığı albümden sonra film sektörüne yönelmiş ve birçok filmde rol almıştı. Oynadığı filmlerde ortaya koyduğu performans ile de büyük alkış toplayan Murat Boz bugüne kadar 3 tane filmde rol aldı.

Bu filmler şunlardır:

  • Hadi İnşallah
  • Kardeşim Benim
  • Öldür Beni Sevgilim

Sanatçının açıklamalarına bakılacak olursa filmlerin devamı gelecek gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir