Mustafa Ceceli Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Türk müziğinin en popüler isimleri arasında yer alan Mustafa Ceceli 2 Kasım 1980 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Pop müziğinin sevilen ismi Mustafa Ceceli aslen Çankırılı’dır. Akrep burcu olan sanatçının boyu 1,74 cm iken kilosu 70 kg’dır. Ünlü şarkıcı koyu sarı saçlara ve kahverengi gözlere sahiptir.

Okul Yılları

Ünlü şarkıcı Mustafa Ceceli ilkokul ve lise eğitimini Ankara’da almıştır. Şarkıcı daha sonra Ankara Üniversitesi Veterinerlik fakültesinde okumaya başlamıştır. Ancak okulu 3. sınıfta bırakıp İstanbul Yeditepe Üniversitesinde İşletme okumaya başlamıştır. Sanatçı bu okuldan mezun olmuştur..

Ailesi

Ünlü sanatçının annesinin ismi Ayşe, babasının ismi ise Bekir’dir. Sanatçının Sinan, Gülseren ve Gülderen isimlerinde üç kardeşi vardır. Sanatçı okul yıllarında tanıştığı Sinem Gedik ile 2008 yılında evlenmiştir. Bu evlilikten 2011 yılında Arın Ceceli isimli oğlu dünyaya gelmiştir. Sevilen sanatçı eşi Sinem Gedikten 2017 yılında boşanmış ve zaman geçmeden Selin İmer’le evlenmiştir. Evliliği ve boşanması magazin gündemini günlerce meşgul etmiştir.

Müzikle Tanışması

Mustafa Ceceli müzikle çocuk yaşlarda tanışmıştır. Sanatçının müziğe ilgisini fark eden ailesi 6 yaşındayken piyano dersi almasını sağlamışlardır. Müziğe ilgisi devam eden sanatçı lise ve üniversite yıllarında çeşitli gruplarda piyano ve klavye çalmıştır. Böylece müziğe ilgisini kaybetmemiştir.

Profesyonel anlamda müzik hayatına 2003 yılında başlayan Ceceli çeşitli sanatçıların şarkılarına düzenlemeler yapmıştır. Yaptığı ilk düzenleme ise Merih Ermakastar’ın şarkılarına yaptığı düzenlemelerdir. Şarkıcı bu düzenlemelerden sonra Ozan Doğulu ile tanışmış ve devamında da Kenan Doğulu’nun Aklım Karıştı ve Çakkıdı şarkılarına aranjeler yapmıştır. Sanatçı daha sonra 2005 yılında Sezen Aksu’yla tanışmış ve onun sevilen şarkılarına aranjeler yapmıştır.

Aynı zamanda Sezen Aksu’yla sahnelerde eşlik etmiştir. Sanatçı daha sonra Tarkan, Emre Altuğ, Nilüfer, Sertap Erener, Emre Aydın ve Nil Karaibrahimgil gibi isimlerin şarkılarına aranjeler yapmıştır. Şarkıcı daha sonra 2007 yılında şarkıcılığa geçiş yapmıştır.

Şarkıcılığa başlaması ise 2007 yılında Enbe Orkestrası’nın albümü için Unutamam isimli Sezen Aksu şarkısını seslendirmesiyle olmuştur. Sonrasında da yaptığı şarkılar ve çıkardığı albümlerle dikkatleri çekmiştir. Aynı zamanda bazı sanatçıların albümlerinde konuk sanatçı olarak yer almış ve çeşitli düetler yapmıştır.

TV Dünyasıyla Tanışması

Mustafa Ceceli’nin TV dünyasıyla tanışması da çocuk yaşlarda olmuştur. Henüz 8 yaşında iken TRT ekranlarında yayınlanmış olan Köy Doktoru isimli dizide oynamıştır. Sanatçı daha sonra Unicef tarafından çekilen Can Suyu filminde yer almıştır. Bunun dışında sanatçı Hepsi grubu kızlarının yer aldığı Hepsi 1 isimli dizide aranjörlük mesleğiyle konuk oyuncu olarak yer almıştır. Sonrasında çeşitli program ve dizilerde konuk oyuncu olarak yer alan ünlü sanatçı 2014 yılında O Ses Çocuklar programında jüri üyeliği yapmıştır. Ayrıca 2015 tarihinde Kapışma isimli programda da jüri üyeliği yapmıştır.

Albüm ve Single Çalışmaları

Mustafa Ceceli şarkıcılığa adım attıktan sonra 2008 yılında Limon Çiçekleri adıyla ilk single çalışmasını piyasaya sürmüştür. Sanatçı daha sonra 2009 yılı sonunda Mustafa Ceceli adını taşıyan ilk albümünü çıkarmıştır. Mustafa Ceceli ikinci albümünü ise Es adıyla 2012 yılında çıkarmıştır. Es, Sevgilim, Aşk Döşeği, Oyun Olmazdı Aşkla ve Gel de Sen Konuş isimli şarkılar yer almıştır.

Sanatçının Kalpten isimli üçüncü albümü de 2014 yılı sonunda raflardaki yerini almıştır. 2015 yılını sonunda da Aşk İçin Gelmişiz isimli ilahi albümünü çıkarmıştır. Sanatçının son albümü 2017 yılında çıkarmış olduğu Zincirimi Kırdı Aşk isimli albümdür. Sanatçı bu albümlerin aralarında da çeşitli single çalışmaları yapmıştır. Sanatçı Bedel isimli son single çalışmasını 2019 yılında çıkarmıştır.

Klip Çektiği Şarkıları

Mustafa Ceceli çok sayıda albüm, single ve proje çalışmalarında yer almıştır. Yer aldığı çalışmalar doğrultusunda da seslendirdiği pek çok şarkıya klip çekmiştir.

Ünlü şarkıcının klip çektiği şarkılardan bazılarının isimleri şunlardır;

 1. Sevgilim
 2. Hüsran
 3. Kıymetlim
 4. Gül Rengi
 5. Emrin Olur
 6. Es
 7. Sensiz Olmaz Ki
 8. Simsiyah
 9. Aman
 10. Mühür
 11. Dünyanın Bütün Sabahları
 12. Bir Yanlış Kaç Doğru

Mustafa Ceceli çektiği kliplerle bazı isimlerle birlikte rol almış ve düet yapmıştır. Bu isimler arasında İren Derici, Raviİncegöz. Elvan Günaydın ve Irmak Arıcı gibi isimler yer almıştır.

Aldığı Ödüller

Mustafa Ceceli’nin müzik çalışmalarındaki başarısı onun çeşitli alanlarda ödül sahibi olmasını da sağlamıştır.

Ünlü sanatçının aldığı ödüllerden bazıları şunlardır;

 1. Müyap altın plak – Mustafa Ceceli isimli albüm
 2. Altın Kelebek en iyi çıkış yapan solist ödülü
 3. En iyi düet-Şeker
 4. Yılın en iyi albümü – Aşk İçin Gelmişiz
 5. Altın Kelebek en iyi pop müziği erkek solisti
 6. En iyi aranjör – Kalbimin Tek Sahibine
 7. Altın Kelebek en iyi erkek sanatçı
 8. En iyi albüm – Es
 9. En iyi düet – Eksik

Sanatçı aynı zamanda üniversite öğrencileri tarafından verilen pek çok ödülün de sahibi olmuştur. Sanatçı şarkıcılığın yanı sıra hala ünlü isimlerin şarkılarının aranjesini yapmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir