Oğuzhan Koç Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Oğuzhan Koç müzisyen ve oyuncu olarak ekranlarda boy göstermektedir. 13 Mayıs 1985 yılında Erzincan ilinde doğmuştur. Küçüklüğünden beri sahne hayatıyla ilgilenmiştir. Bursa’da devlet konservatuvarı mezunudur. Oğuzhan Koç içindeki müzik ve tiyatro sevgisi ile bu alana yönelmiştir. 2007 yılında BKM mutfak kadrosuna katılmıştır.

Yılmaz Erdoğan sayesinde sergilemiş olduğu tiyatro ile tanınan kişi haline gelmiştir. Tiyatro sayesinde oynadığı karakterler ve kendi yazdığı skeçler ile kimi zaman eğlendirirken kimi zaman da anlamlı mesajlar içeren oyunlar sergilemiştir. Onun tanınması yanında aynı zamanda eğitim niteliğinde bilgi birikimine de vesile olmuştur.

Oğuzhan Koç ve Şarkılar

Oğuzhan Koç sadece tiyatroda değil aynı zamanda konservatuvar mezunu olmasının verdiği eğitim ile sesinin güzelliğini her fırsatta sunmuştur. İlk zamanlar skeçlerde yazıp söylediği kısa şarkılar ilgi görmüştür.

Oğuzhan koç söylemekle kalmayıp şarkının sözlerinin ona ait olması daha çok ilgi çekmiştir. Oğuzhan koç tiyatroda skeç yazan ve şarkı sözü besteleyen özelliği keşfedilmiştir. Sesinin güzel olması yazdığı şarkı sözlerinin tutulması ile sevilen ve ilgi görülen bir sanatçı haline gelmiştir. Şarkılar oyunlar dışında birçok kişiye yaptığı besteler ile onun besteci özelliğini ortaya çıkarmıştır.

Sanatçılara verilen şarkılar ilgi görmüştür ve besteci kişinin Oğuzhan Koç olması ilgi ve hayran kitlesini arttırmıştır. Ferhat Göçer’e verdiği Gül ki sevgilim şarkısı, Gülben Ergenle düet yaptığı Giden Günlerim Oldu şarkısı ve Murat Dalkılıç’ın söylediği Bu Nasıl Aşk şarkılarının sevilmesi ve bestecinin Oğuzhan Koç olması ile onun mükemmel işler yapan adam olmasını sağlamıştır.

Oğuzhan Koç’un Şarkıları

O sadece tiyatro sahnelerinde değil filmlerde söylediği şarkılar ve sanatçılara verdiği besteler dışında single ve albüm çalışmaları da olmuştur. 2013 yılında çıkarmış olduğu albüm ile müzik piyasasına resmen giriş yapmıştır. Sanatçılarla birlikte single çıkarmış ve kendi içinde şarkı çalışmaları yaparak bu konuda kendini geliştirmeyi düşünmüştür. Oyunları kadar sesinin beğenilmesi ve albüm istenilmesi ile hayranlarının gönlünde taht kurmuştur.

Oğuzhan Koç’un şarkıları ve albümleri;

  1. Ben hala rüyada
  2. Ev
  3. Aşkla aynı değil
  4. Bulutlara esir olduk
  5. Küsme aşka
  6. Beni iyi sanıyorlar

Çıkarmış olduğu albümlere ve single olarak verilen örnekler onun bu işte olan başarısı ve beğenilmesi sayesinde bu konuda kısa sürede yoğun ilgi görmesini sağlamıştır.

Oğuzhan Koç Yaptığı İşler

Çok güzel hareketler bunlar ekibi ile gösterdiği performans yoğun ilgi görmüştür. Yılmaz Erdoğan’ın önderliği ile Neşeli Hayat filmi ile sinema sektörüne atılmıştır. Animasyon filminde seslendirme yaparak Fırıldak ailesinde seslendirme yapmıştır.

Animasyon olarak performansının beğenilmesi ile Doru isimli animasyon filminde diğer ünlü isimlerle aynı kadroda olmayı başarmıştır. Sinema filmi ile TV dizisinde de oynamıştır. Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak ile birlikte BKM mutfak ekibinde ki dostluğu TV dizisi ile de devam etmiştir.

Ekip olarak yaptığı işlerin tutulması ve bu üç kişilik kadrosunun keyifli zaman geçirerek iyi anlaşmaları ile TV de show programı da yapmışlardır. İzlenme oranının yüksek olması ile uzun süre TV de yer almıştır. Hayatına oyunculuk ve şarkıcı olarak devam ederken arada show programlarına da yer vermiştir.

İbrahim Büyükak ile küçük esnaf ve Yol Arkadaşım filmlerinde rol almıştır. Kendini her konuda geliştirmesi ile filmlerde de özel şarkılar bestelemesi ile büyük ilgi ve beğeni toplamıştır. Yaptığı başarılar sayesinde çeşitli alanlarda ödüller kazanmıştır. Kendi ödül kazanırken diğer sanatçıların da beğenisini kazanmış olan Oğuzhan Koç sanat yaşamında önemli bir yere ulaşmıştır.

1 yorum yapılmış

  1. Oğuzhan Koç Adam gibi adamdır. 3 Adam gurubundan çıkan belki tek adam diyebilirim diğerleri eser ve İbrahim etrafın şişirmesi ile bir yere geldiler eser ve İbrahim biraz yırtık oldukları için sivrildiler ama kuru sıkı çıktılar eserin bir beyaz olma hayali yerlerde reyting alamaz oldu gelen sanatçıya göre reyting inip çıkıyor İbrahim zaten ne yaptığını bilmiyor soğuk espriler yüzünden ülke kuzey kutbuna döndü bence her işi bırakıp tiyatroya geri dönsünler o işi güzel yapıyorlar. Gelelim Oğuzhan’a adam da ses var bestekarlık var oyunculuk var daha ne olsun yürü ya kulum devam edecek tabi işte bunlar gerçek sanatçılar bir kibir var mı yok adam gayet sakin Adansın Oğuzhan hep seninleyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir