Kral World

Kral World Hakkında Bilgi

Türkiye’nin en köklü radyolarından bir tanesi olan Kral FM ile bağlantılı bir şekilde kurulmuş Kral World canlı bir şekilde dinlenebilen radyo kanalları arasında yer alır. İlk olarak 2014 senesinde web üzerinden yayın yapan ancak 2015 yılının sonlarına doğru merkezi İstanbul olmak üzere dünyanın pek çok yerine frekans yayını yapmaya başlayan Kral World dinle işlemi için bulunulan noktaya göre frekans ayarlamalarının yapılması gerekir. Yerli ve yabancı birçok müzik türünün yer aldığı radyo kanalında, ünlü DJ’lerin eserleri de sergilenir. Radyo kanalında DJ’ler ve sanatçılar konuk edilir.

kral world radyo dinle, canlı kral world radyo fm dinle

Kral World Frekansları

“Yüksek Sesle Daha İyi” sloganı üzerinden yayın hayatına başlayan ve frekans olarak sadece İstanbul üzerinden yayın yapan Kral World canlı dinle işlemi için 101.0 frekansının ayarlanması gerekir. Pop, R&B, canlı DJ setleri, Oldies soundları, akustik coverlar ve aralıksız yabancı hit müziklerin çalındığı Kral World radyonun pek çok bağlantılı olduğu yayın organı bulunur. Kral Pop Radyo, Kral FM ve NTV Radyo gibi yayın kuruluşları ile de kardeş olarak faaliyet gösteren Kral World, Doğuş Yayın Grubu bünyesinde kurulmuştur. 2015 senesinden beri aktif bir şekilde faaliyet halinde olan radyo, frekans yayını üzerinden dinleyicileri ile buluşur.

Kral World İletişim Bilgileri

Dünyanın pek çok yerine yayın yapan bir radyo kanalı olarak sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan Kral World, iletişim bilgileri şu şekildedir;

Telefon: 0212 335 00 00

Diğer radyo kanalları ile bağlantılı olan ve adından da anlaşılacağı üzere yabancı şarkıların daha fazla çalındığı bir radyo kanalı olarak, Kral World ile iletişime geçmek için yukarıda verilen adresler kullanılabilir. Radyo frekansı üzerinden yayın yapan radyocuların bu iletişim adreslerini yayın esnasında da verdikleri görülebilir. Kral World, 2015 senesinden bu yana radyoculuk alanındaki en iyilerden bir tanesi haline gelmiştir.

Yabancı Radyo Kanalları Kategorisindeki Diğer Radyolar

  1. Virgin Radyo
  2. Slow Time
  3. Radyo Voyage
  4. Radyo Mydonose
  5. Radyo Fenomen
  6. Radyo Eksen
  7. Rock FM
  8. Power Love
  9. Power Pop

1 yorum yapılmış

  1. Kral World harika bir yabancı kanal dış kaynaklı müzik severler için harika bir radyo ben yıllardır yabancı müzik dinlerim zaten başka müzik dinlemiyorum. Bu tür kanalların olması çok iyi maalesef Türkiye’de bu tarz kanallardan fazla yok tamam Türkiye’de Türkçe radyoların olması gayet normal ama bu tarz yabancı müzik çalan kanallarında fazla olması gerekmekte birde canlı radyo kanallarında bu tür radyoları her zaman dinleyemiyoruz 5 site gezdikten sonra sizin sitenize denk geldim diğer sitelerde yayına bağlanmıyordu sizin sitede bağlanıyor. Bu yüzden sitenizi sık kullanımlara ekledim. Kral World Dinlemeye devam ediyorum teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir