Metro FM

Metro FM Hakkında Bilgi

Metro FM merkezi İstanbul olarak yayın hayatına devam eden ulusal bir radyo kanalıdır. Türkiye’de kurulan ilk özel radyolar arasındadır. 14 Temmuz 1992’de Türkiye’de yayın yapan ilk yabancı müzik istasyonu olarak Metro FM canlı yayın hayatına başlamıştır. Radyo kanalında çalınan ilk parçada Queen’in “Radio Ga Ga” şarkısıdır. İlk olarak Uzan grubu tarafından kurulan Metro FM, TMSF’nin 2003 senesinde Uzan grubunun şirketlerine el koymasından dolayı 2005 yılına kadar TMSF tarafından yönetilmiştir.

metro fm radyo dinle, canlı metro fm radyo dinle

2005 yılında yapılan ihale sonrası ise Kanada kökenli olan Canwest grubuna satılmıştır. Sonrasında Canwest grubunun Türkiye’den çekilme kararı almasından dolayı 2014 yılında yeniden el değiştirmiş ve bu tarihte oldukça tanınan dijital bir platform olan Karnaval.com’un bünyesinde hizmet vermeye başlamıştır. Yayın hayatını karasal ve dijital olarak devam ettiren Metro FM dinle aylık olarak oldukça yüksek sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.

Türkiye’nin en fazla dinlenen radyo istasyonları arasında yer alan Metro FM’e karasal yayın sayesinde Türkiye’nin her yerinden, dijital yayın özellikleri ile de karnaval.com’ dan ulaşılabiliyor. Karnaval.com’un internet sitesine giriş yaparak ya da uygulamasını indirerek Metro FM’i telefon, tablet ve Smart TV kullanarak takip etmekte mümkün olabiliyor. Metro FM yayın akışı çoğunlukla güncel ve en çok tercih edilen yabancı hit parçalardan oluşuyor.

Yabancı hit parçalar konusunda dinleyicilerinin beğenisini kazanan bir radyodur. En fazla beğenilen Metro FM canlı dinle programları arasında Metro Hits, Aragaz, Drive Time, Silikon Vadisi, Maydanoz Dans Parti ve Level Radyo Show gibi programlar yer alıyor.

Metro FM frekansları:

İllere göre değişen Metro FM frekansları şu şekildedir;

İstanbul 97.2
Ankara 97.2
Adana 96.0
Antalya 102.6
Aydın 92.7
Alanya 98.0
Bursa 97.2
Balıkesir 93.6
Denizli 96.0
Diyarbakır 91.2
Gaziantep 103.7

İletişim Bilgileri:

Telefon: 0212 368 62 00

1 yorum yapılmış

  1. Adana’da sabah akşam dinlediğim bir radyodur telefonumda uygulamadan sürekli dinlerim. Evde pc başındayken genelde rastgele canlı radyo sitelerinden dinlerdim ama son zamanlarda reklam üstüne reklam koymaları yayınlarının sürekli olarak kesilmesi çok canımı sıktı bilgisayar başında 2 – 3 saat geçiren biri olarak Metro Fm dinlemeyi seviyorum bu nedenle bana reklamı az yada olmayan kesintiye uğramayan site gerekiyordu sizin sitenizi buldum son bir haftadır deniyorum gayet güzel ve başarılı görünüyor. Umarım bu çizginizden ayrılmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir