TRT FM

TRT FM Hakkında Bilgi

Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun Ankara, İstanbul, İzmir radyo stüdyolarında dönüşümlü olarak yapılan müzik yayınları TRT FM tarafından yayınlanmaktadır. Televizyon kullanımının artmasıyla birlikte radyolar önemini yitirse de, insanlar, arabalarında, mobil cihazlarında, evlerinde ya da başka yerlerde sürekli müzik dinlemek istemektedir. TRT FM dinle müziğe doy felsefesiyle, her kesime hitap edebilecek müzik programları yapılmaktadır. TRT FM sadece müzik değil, yol durumu, haberler, hava durumu, canlı maç yayınları birçok yayın hizmeti vermektedir.

trt fm radyo dinle, canlı trt radyo fm dinle

TRT FM canlı dinle hizmetleri için isteyen dinleyiciler internet adresi üzerinde de erişim yaparak radyo yayın akışını takip edebilir. TRT 1964 yılından bu yana canlı yayın yapmaktadır. TRT FM ilk günlerinde haber ve söyleyişi tarzı programlar yapıyordu. Özel radyoların çoğalmasıyla birlikte müzik yayınlarına ağırlık verilmeye başlanmıştır. TRT FM canlı bağlantılar ile dinleyicileri ile sürekli ilişki içerisinde olmak ve onların isteklerine yer vermek istemektedir.

TRT FM canlı yayınlarını İstanbul, Ankara ve İzmir merkezlerindeki canlı yayın biriminden gerçekleştirmektedir. İnternet kullanımının genişlemesiyle birlikte TRT FM yayınlarına internet üzerinden erişebilmek, TRT FM’in önemini artırmıştır. Arabanız ile kısa ya da uzun seyahatlerinizde ülkemizin her bölgesinde farklı frekans ayarları ile TRT FM dinleyebilirsiniz.

Yapılan yayın listesi içerisinde, ada vapuru, Ankara yıldızı, Akılda kalanlar, bu fırsat kaçmaz, dün gibi, cumartesi postası, bir Pazar hatırası, bir cumartesi hatırası, dönme dolap, gece yolcuları, eski kafa, günaydın Türkiye gibi çok farklı programlar bulunmaktadır. Özellikle Türk sanat müziği ve halk müziğine yer verilmeye çalışılmaktadır.

TRT FM Frekans Listesi:

Ankara 88.0
İstanbul 91.4
İzmir 93.8
Antalya 90.5
Bursa 95.0
Çanakkale 89.5

İletişim Adresi:

TRT Genel Müdürlüğü Turan Güneş Bulvarı Or-An Ankara
Telefon: 0312 463 31 70
E-Posta: rdb@TRT.net.tr

Ulusal, Bölgesel Radyo Kanalları Kategorisindeki Diğer Radyolar

  1. TGRT FM
  2. Radyo Banko
  3. Karadeniz FM
  4. Kafa Radyo
  5. Radyo D
  6. Radyo 7

1 yorum yapılmış

  1. Yıllarca dinledim halende dinlerim benim için çok önemli bir yeri vardır. Bizler biraz eskidik Ajans deriz haber diye düzeltirler ulusa sesleniş deriz röportaj derler düzeltir de düzeltirler. Bırakın kardeşim bizi düzeltmeyi kendinize bakın radyo dinleyin özellikle TRT Fm dinleyin o beyefendileri Türkçenin o sade içerisine yabancı kelime ve argo karışmayan konuşmalarını dinleyin dinleyin de feyiz alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir