Yıldız Fm

Radyo yayınınız yükleniyor...
Yıldız Fm Hakkında Bilgi

Yıldız FM İzmir ve çevresi için yayın yapan yerel bir radyodur. Radyo dini yayın yapan radyo kanaldır ve 2000 yılında kurulmuştur. Radyonun genel müdürü Melih Bingöl’dür. Radyo kanalı radyonuz müzik olsun ve Ege’nin güçlü sesi sloganlarını benimsemiştir. İlk kurulduğu günden beri de kaliteli yayın anlayışı sayesinde çok sayıda dinleyiciye ulaşmıştır.

Radyo İzmir ili ve çevresinde gelişmiş olan radyolar arasındadır ve her yıl kuruluş yıl dönümünde kutlamalar ve etkinlikler düzenlenir. Kutlamaya katılan radyo ekibi ve çok sayıda katılımcıyla harika vakit geçirirler. Dini yayın yapan radyoda dini eserlerin yayınlanması dışında yapılan dini sohbetler insanların manevi duygularına hitap eder.

Yıldız FM dinle canlı yayınlarına katılan kişiler görüşlerini radyocularla ve diğer dinleyicilerle paylaşırlar. Ayrıca görüşlerini radyonun web sitesinde yer alan iletişim bölümünden mesajla iletebilirler. İletişim için radyonun Twitter ve Facebook adresini kullanabilirler.

Yıldız FM’de Yayınlanan Programlar

Yıldız FM Egenin dini alanda başarılı olan bir radyo istasyonudur. Bu başarısını da yılların deneyimi ve kaliteli radyo yayıncılığı ile kazanmıştır. Dini ezgilerin dinleyicilere sunulması dışında radyoda kişilerin dini bilgilerini artıracak başarılı hocaların sunumuyla programlar yapılmaktadır. Unutulan ya da unutulmaya yüz tutmuş olan bilgiler hadislerle, Kur’an’la ve yazılan eserlerle anlatılmaktadır.

Yıldız FM’de yapılan programlar arasında İlim Yolculuğu, Sabah Kahvesi, İlim Hazinesi, Hadis Okumaları, Gönül İklimi, Mesnevi’den İnciler ve Hayat Rehberi gibi programlar vardır. Ramazan ayının gelmesi ile de radyoda Mukabele Saati, Sahur Vakti, İftar Vakti, Ramazan Hikayeleri, Gönül İklimi ve Buhari Şerif Sohbeti gibi programlar yapılmaktadır. Programlar Ramazan ve diğer aylarda Yıldız FM canlı dinle çeşitli platformlar üzerinden takip edilebilir.

Yıldız FM Programcıları

İzmir için 20 yıldır yayın yapan Yıldız FM radyosunda kuruluş zamanından beri pek çok programcı görev almıştır. Bu programcılardan pek çoğu ilk günden beri Yıldız FM’de çalışmaktadır.

Yıldız FM’in İzmir ve çevresinde en çok dinlenen dini radyo olmasını sağlayan programcılarının adları şunlardır;

 • Yasin Yalçın
 • Veysel İncesu
 • Özgür Özkök
 • Remzi Yiğit
 • Muharrem Sıkdağ
 • Rahim Ceylan
 • Emrah Yolcu
 • Murat Akgün
 • Nurettin Yıldız
 • Sacide Bozkurt
 • Ömer Kara
 • Lale Yılmaz
 • Ergün Gür

Bu programcılar 20 yıl boyunca farklı programlara radyoda sunuculuk yapmıştır. Dini yayın yapan bir radyo kanalı olduğu için Ramazan ayının başlamasıyla radyoda din alanında eğitim almak kişiler çeşitli programlar ve söyleşiler yapmaktadır. Bu isimler arasında Mehmet Emin Ay, Halil İbrahim Kutlay, Kenan Benanoğlu, Yavuz Özpolat ve Melih Bingöl gibi isimler vardır.

Yıldız FM Frekansları

Türkiye’nin dini içerikli radyolarından birisi olan Yıldız FM 105.3 frekansı üzerinden İzmir ve çevresinde yaşayan kişiler tarafından dinlenir. Ayrıca radyoya ait olan resmi web sitesi üzerinden bilgisayara ve İOS işletim sistemine sahip olan cihazlara indirilip dinlenebilir.

İletişim Bilgileri

E-posta:

[email protected]

Telefon:

(0232) 456 44 44

Adres:

Mersinpınar Meydanı 2538 Sokak No: 26 Daire 5 Konak-İzmir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir