Reynmen | Yusuf Aktaş Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Reynmen takma adı ile günümüzde adını duyurmayı başaran genç Youtuber olan Yusuf Aktaş, İstanbul’un bağcılar ilçesinde dünyaya geldi. 6 Aralık 1995 tarihinde doğdu. 24 yaşında olan Aktaş, yay burcudur. Aslen Sivaslıdır. Sosyal medyada tanınan en ünlü isimlerin başında gelir. Ünlü youtuber’ın babasının ismi Rahmi, annesinin ismi ise Nasibe’dir.

Bir ablası ve bir de erkek kardeşi vardır. Ahmet Kabaklı ilköğretimini tamamlamadan, Fatih Sultan Mehmed İlköğretim okuluna nakil olmuştur. Orada ilköğretim eğitimini tamamladıktan sonra, Bahçeşehir İMKB Anadolu Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesine yazılıp oradan da Başakşehir Lisesi’ne geçiş yapmıştır. Fakat oradan da lise eğitimini tamamlamadan ayrılıp, açık öğretim lisesi üzerinden mezun olmuştur.

Üniversite de ise, ön lisans Radyo ve Televizyon Programcılığı okumaktadır. Scorp adlı program üzerinden sosyal medya kariyerine çektiği videolar ile başlayan Aktaş, bir anda sosyal medya da en çok takip edilenler arasına adını yazdırdı. Çektiği videolar sayesinde dikkatli üzerine çekmeyi başararak Youtuber fenomeni olmayı başardı.

Günümüzde bir video sitesinde yayınladığı videolar ile takipçilerinden yüksek oranda beğeni alıyor. Video kanalında 2 milyon 630 bin aboneye sahiptir. Son dönemlerde ise Survivor yarışması için Acun Ilıcalı’nın teklif götürdüğünü fakat Reynmen’in bu teklifi geri çevirdiği açıklandı.

Yusuf Aktaş’ın Rol Aldığı Filmler

Yusuf Aktaş çektiği komik videolar sayesinde oyunculuk konusundaki yeteneklerini de zaman zaman takipçileri ile paylaşmaktadır. Usta oyuncuların da kadroda olduğu bazı filmlerde kendini göstermeyi başardı.

Yusuf Aktaş’ın oynadığı filmler şu şekildedir;

  1. 2017 Cumali Ceber: Allah seni alsın filminde, muavin rolünde oynamıştır.
  2. 2018 Enes Batur hayal mi gerçek mi filminde, lisedeki çocuk rolünde oynamıştır.
  3. 2018 Kafalar karışık filminde Yusuf rolünde oynamıştır.

Yusuf Aktaş oynadığı filmlerin yanı sıra kendi video kliplerini de çekmektedir. 2019 yılında derdim olsun parçasını seslendirmiştir.

Yusuf Aktaş Hangi Ünlü İle Akrabadır?

Komedyen olan Cem Yılmaz ile akraba Aktaş, Ahmet Kural, Murat Cemcir gibi pek çok isimle de bir araya gelmiştir. Komedyen Cem Yılmaz ile Aktaş’ın annesi, dayı hala çocuklarıdır. Yani annesinin kuzenidir.

Yusuf Aktaş Hangi Şarkıları Seslendirdi?

Reynmen lakaplı genç youtuber, 25 Ocak 2019 cuma günü ‘derdim olsun’ şarkısını yayınladı. Derdim olsun şarkısı ile 24 saat içerisinde 6 milyon 300 bin takipçiye ulaşarak en çok izlenme rekorunu eline aldı. Bu rekor daha önce Aleyna Tilki de iken, Reynmen daha çok izlenerek bu rekoru kırmış oldu. Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile birlikte SieLiegt in MeinenArmen şarkısını söyleyerek büyük beğeni topladı.

2018 yılında ise ünlü youtuber, dünyanın en iyi aktörlerinden olan Dwayne Johnson ile bir araya geldiğini takipçilerine sundu. Son olarak video sitesi kanalında yayınladığı ‘Ela’ isimli şarkısı ise tekrar rekor kırdı. Reynmen’in bu yeni şarkısı olan ‘Ela’, ilk 10 dakika içinde 400 bin izlenme sayısına ulaştı. 1 saat içinde, 3 milyon izlenme ve 24 saat içinde, 12 milyon 479 binden fazla izleyiciye ulaşarak Türkiye rekorunu kırmış oldu.

Reynmen’in Kazancı Ne Kadar?

Çeşitli konserlere çıkan Aktaş, aldığı paralar ile adından daha çok söz ettirdi. 20 şarkılık verdiği konserde şarkı başına 9 bin TL kazandığı öğrenildi. Ela şarkısından 110 bin lira kazandığı öğrenilen Aktaş, paranın hayır kurumlarına ve vakıflara bağışlanacağını söyledi. Şarkıdan 19 bin 551 dolar kazanarak, takipçisinin sorusu üzerine gelir tablosunu paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir