Tuğçe Kandemir Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

1 Ocak 1996 doğumlu olan Tuğçe Kandemir aslen Mersinlidir. Doğum yeri de Mersin olan sanatçı, oğlak burcudur. Takma isim kullanamadan kendi ismi ile tanınan Tuğçe Kandemir, 164 cm boya sahiptir. Bekar olan şarkıcı son yıllarda video siteleri üzerinden çok popüler olmuş ve adından sıklık ile bahsedilen şarkıcı olarak karşımıza çıktı.

Sosyal medya da ‘bu benim öyküm’ şarkısıyla çıkış yakalayan Kandemir, en çok dinlenen kişiler arasına ismini yazdırmayı başardı. Mersin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü son sınıf öğrencisi olarak eğitimini tamamlayacağı bilinenler arasındadır. Tam bir edebiyat tutkunu olan Kandemir’in, Tolga Kandemir adında bir de abisi vardır.

Yazdığı şarkılar ile unutulmaz bir aşk hikayesi yaşadığı ve sevdiği birine bu sözleri yazdığı yönünde iddialar vardır. Siyah göz rengine ve kahverengi saç rengine sahiptir. Sanatçı, müziğe olan düşkünlüğü ile biliniyor. Babasının saz çaldığını ve küçük yaşlarda müzik ile tanıştığını söyler.

Tuğçe Kandemir’in Yaptığı Albümler

Asıl mesleği öğretmenlik olan Kandemir, yaptığı şarkılar ve sesi ile adından sıkça söz ettiriyor. Seslendirdiği çoğu şarkının söz ve müziği kendisine ait olduğu biliniyor.

Tuğçe Kandemir’in çıkardığı albümler şu şekildedir;

  1. Bu benim öyküm 2018
  2. Aşkın şarkıları
  3. İçimdeki sen
  4. Yanlış

2018 yılında Eli Türkoğlu ile birlikte ‘bu benim öyküm’ şarkısının akustik versiyonunu çıkardı. Şarkı sözü yazma ve beste yapabilme yeteneği olan Kandemir kısa sürede pek çok kişinin beğenisini kazandı. İlk kez 2018 yılında müzik piyasasında adını duyurdu. Eli Türkoğlu ile birlikte seslendirdiği şarkı video kanalında 160 milyon izlenme sayısına yaklaştı.

Tuğçe Kandemir’in Başarıları

Aktif şekilde konserden konsere koşan sanatçı genel olarak pop tarzı şarkılar seslendirir. Aktif olarak kullandığı sosyal medya hesaplarından, sevenlerine yazdığı şarkıların haberlerini vermektedir. Yanlış isimli şarkısı, Türkiye müzik platformlarında en çok dinlenen ve satın alınanlar arasında 1. sırada yerini aldı.

Single olarak albüm çıkarmasının nedeni, okuduğu parçaların hepsinin ayrı ayrı iyi olduğunu düşündüğü için, diğer şarkıların arka planda kalmasını istememesinden kaynaklanır. Oğuzhan Uğur’a gönderdiği doğum günü videosuyla adını duyurmayı başaran sanatçı, listelerde ilk sıralarda yerini alarak kendisini kanıtladı. Oğuzhan Uğur’a ‘iyi ki doğdun Ankaralı’ adlı şarkısını göndererek müzik severlerin beğenisini kazandı. Sadece yurt içinde değil yurt dışında da sevilen bir sanatçı olduğu görülüyor.

Tuğçe Kandemir’in Hüzünlü Şarkıları

Bilal Sonses ile söylediği ‘içimdeki sen’ şarkısı güzel bir çıkış yapmasına daha olanak sağladı. Etkileyici bir sese sahip olan Kandemir, internet fenomeni olan DanlaBilic’in video kanalındaki konuğu oldu. Kanala konuk olduktan sonra pek çok kişi tarafından izlendi ve hakkında çok fazla şey merak edildi.

Yapılan röportajlarda bir işi yapmak için öncelikle kendine güvenin olması gerektiğini vurgular. Mutluluk duyulan işlerin başarıya götürdüğüne inanıyor. Son dönemde seslendirmiş olduğu yeni şarkısı olan ‘yelkovan’ isimli şarkısı, 11 Ekim itibari ile sevenlerine ulaştı. Yelkovan şarkısının da söz ve bestesi kendisine aittir.

Duygusal sözleri nedeni ile her dinleyenin kendinden bir parça bulacağı şarkı olma özelliğiyle birlikte karşımıza çıktı. Yelkovan şarkısının düzenlemesinde, bugüne kadar pek çok başarıya ulaşmış olan şarkının aranjesinde ismi geçen Onur Özdemir imzasını taşır. Yelkovan şarkısının klipi tuz gölünde çekildi ve klipte kadına şiddete karşı farkındalık amacı öne alındı. Gözlerine siyah bant çekerek Onur Özdemir ile birlikte kamera karşısına geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir