Zeynep Bastık Kimdir? Tüm Detaylarıyla Bilgileri

Zeynep Bastık, 1991 yılının Temmuz ayında, 8 Temmuz tarihinde dünyaya gelmiştir. Doğum yeri İstanbul olmasına rağmen ilk, ortaokul ve lise eğitim hayatı İzmir’de geçtikten sonra henüz üniversite eğitimi almamıştır. Zeynep Bastık son olarak Rıza Kocaoğlu ile birlikte kısa bir gönül ilişkisi yaşamıştır. Peki, Zeynep Bastık kimdir? Neden adı sosyal medyadan hiç düşmüyor?

Zeynep Bastık, internet üzerinde yaptığı cover çalışmaları yayınlayan, kendine has tarzı ve güzel sesi ile oldukça popüler hale gelen bir şarkıcı. Son olarak Ezhel’in bir şarkısı olan Felaket’icoverlayan Zeynep Bastık sosyal medyada gündem oldu. İşte bu yıl Mustafa Sandal ile düet gerçekleştiren, geçmişte Murat Dalkılıç ile sık sık çalışan Zeynep Bastık hakkında bilinmeyenler ve Zeynep Bastık detaylı biyografisi.

Aileden Müzisyen

Zeynep Bastık aslında şanslı doğan insanlardan biri. Bazı insanların kaderi doğarken yazılır. Zeynep Bastık müzikal açıdan oldukça şanslı bir ailede doğmuş. Dedesi Erol Atılgan bir bağlama üstadı ve bu konuda oldukça tecrübeli. Teyzesi Eylem Atılgan ise bir konservatuarda öğretim görevlisi olarak çalışıyor ve müziğin kalbinde. Anneanne ise eski Türk Halk Müziği sanatçılarından Kamuran Gurbet Atılgan. Bu sebeple de aileden müzisyen olan Zeynep Bastık’ın çıkışının şaşırtıcı olmaması normal gibi. Youtube’da birlikte düet ve cover yaptığı videolarda her üç isimle de çalışmaları bulunan Zeynep Bastık, ailesinden aldığı destekle müzik hayatına devam ediyor.

Lisede Müziğe İyice Merak Sardı

Küçük yaştan itibaren müziğin içerisine doğan Zeynep Bastık, ortaokuldan sonra lise zamanlarında ise İzmir’de eğitim aldığı okulda RhythmandBlues tarzda ile RockandRoll üzerine bir grup kurmuştur. Bu grup bugün ki müzik ruhunu yansıtmasa dahi o dönem için sahne almasına ve sesinin kalitesini çevresine duyurmasına yetmiştir. Grubu ile birlikte sahne alan Zeynep Bastık, İzmir’de akşamları sahne aldığı esnada gündüzleri de eğitim hayatını tamamlamaya ve arta kalan vakitlerinde çalışmalarına devam etmiştir.

Murat Dalkılıç İle Tanışma

Kendi kurduğu grup ile birlikte sahne aldığı süreç içerisinde ailesi ve arkadaşlarının da yönlendirmeleri ile birlikte, hala oldukça değerli ve popüler bir pop sanatçısı olan Murat Dalkılıç ile tanışma fırsatı bulmuş ve bu tanışıklık Zeynep Bastık’ın Murat Dalkılıç’ın vokalistliğine kadar ilerlemiştir.

Murat Dalkılıç ile birlikte çalışırken popçunun Lüzumsuz Savaş isimli şarkısında vokallik yapan Zeynep Bastık sesini tüm Türkiye’ye tam da bu esnada duyurma fırsatı bulmuştur. Murat Dalkılıç ile tanışması kariyeri açısından bir dönüm noktası olan Zeynep Bastık, belki de hayatının da dönüm noktasını bu sayede yaşadı.

Profesyonel Albüm Süreci

Murat Dalkılıç ile yaptığı iş partnerliği ilerleyen zamanlarda Zeynep Bastık’a, Murat Dalkılıç tarafından yazılıp bestelenen ‘Fırça’ adında bir şarkı ile getirmiş, bu şarkı Zeynep Bastık için ilk albümündeki çıkış parçası olmuştur. Murat Dalkılıç’tan hediye edilen bu şarkı ile birlikte adını biraz daha duyurma fırsatı bulan Zeynep Bastık son günlerde adından çokça söz ettiriyor.

Oyunculuk Deneyimi

Murat Dalkılıç ile birlikte müzikte adını duyuran ve birlikte yaptığı düetlerle müzik piyasasına giren, hemen arkasından da ilk albümünü yayınlayan Zeynep Bastık, oyunculuk anlamında da şansını kullanmış ve birkaç dizide rol almıştır.

Zeynep Bastık’ın rol aldığı diziler;

  1. Adı Mutluluk
  2. Umuda Kelepçe Vurulmaz
  3. Yasak Elma

Olarak göze çarpıyor. Başarılı bir yardımcı oyuncu olarak göze çarpan Zeynep Bastık için hem müzik hem de oyunculuk kariyerinin henüz oldukça başı olmasına rağmen oldukça iyi gidiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir